Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mestská polícia si prevzala štyri nové vozidlá

815
Hlavné mesto dnes odovzdalo ďalšie nové vozidlá v rámci zlepšovania a skvalitňovania služieb mestskej polície na území hlavného mesta SR Bratislavy. K piatim vozidlám značky Škoda Octavia combi vybavených zvláštnym výstražným zvukovým zariadením z minulého roka tak pribudli ďalšie štyri, ktoré majú najmodernejšie bezpečnostné systémy a iné technické vylepšenia. Navyše jedno vozidlo bude vybavené aj defibrilátorom. Súčasne ide o vozidlá na ekologický pohon, takže sú šetrné k životnému prostrediu.
 

Príslušníci mestskej polície zároveň na dnešnom prevzatí nových vozidiel predviedli aj nové rovnošaty, ktoré dostali ako darček od mesta. Ako spomenul primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal: “Hlavné mesto sa usiluje neustále zlepšovať podmienky pre príslušníkov mestskej polície, ktorí dohliadajú na verejný poriadok na území Bratislavy a sú takpovediac jej obrazom. Denne musia zasahovať a riešiť desiatky situácií, pri ktorých ide najmä o čas, preto sa snažíme vylepšovať služby a modernizovať vozidlový park mestskej polície na čo najrýchlejšie zásahy v teréne, kde veľakrát ide o záchranu života.“

Z tohto dôvodu dnes primátor Bratislavy okrem nových áut pre mestskú políciu ocenil aj 3 mestských policajtov za záchranu ľudského života a poďakoval im za ich statočnosť a zásluhy. Medzi ocenenými príslušníkmi polície boli Mária Vadingerová a Ján Osvald, ktorí zasahovali pri potýčke v Dúbravke a do príchodu záchranárov poskytli zraneným prvú pomoc. Tretím policajtom, ktorý si z rúk primátora prevzal ocenenie bol Peter Pavlík, ktorý zachránil život mladému cyklistovi, ktorý pri Čunove spadol z bicykla. Mestskí policajti majú povinne absolvovaný kurz prvej pomoci.

Na zaistenie bezpečnosti a poriadku v uliciach miest je potrebné adekvátne technické vybavenie, čo potvrdil aj náčelník Mestskej polície v Bratislave Ivan Lechner. „V Bratislave tento rok evidujeme celkom 70 034 udalostí, pričom z uvedené počtu bolo 55 032  priestupkov. Najviac priestupkov bolo v mestskej časti  Staré Mesto. Po dopravných porušeniach sa najčastejšie stretávame s priestupkami na úseku čistoty a poriadku. Vďaka týmto vozidlám budeme schopnejší operatívnejších zásahov a poskytovania služieb občanom, ktoré uľahčia prácu aj našim pracovníkom ,“ informoval náčelník mestskej polície.

Príjemnejšou stránkou práce príslušníkov mestskej polície sú preventívne akcie pre deti, aby vedeli správne prechádzať cez cestu a boli zodpovednými účastníkmi cestnej premávky. Veľkej obľube sa v tomto prípade teší detské mobilné dopravné ihrisko s ozajstnými semaformi, dopravnými značkami aj priechodom pre chodcov.

Mestská polícia v Bratislave v súčasnosti disponuje 41 vozidlami (vrátane 4 dnešných vozidiel), 7 motocyklami a 3 prívesnými vozíkmi.

 

zdroj: bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign