Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mestský parlament 26.2.2015 schválil zámenu pozemkov na Hagarovej ulici v Rači

817

Druhý pokus starostu Rače Petra Pilinského presadiť medzi mestskými poslancami zámenu pozemkov na Hagarovej ulici v Krasňanoch ako prípad hodný osobitného zreteľa bol úspešný. Roky trvajúca kauza neželanej výstavby polyfunkčného objektu, ktorý mal vyrásť v tesnej blízkosti už existujúcej zástavby krasňanských obytných domov, speje ku koncu .

Poslanci mestského zastupiteľstva zobrali do úvahy spresnené a spodrobnené podklady k zámene, po ktorej majitelia pozemkov a  IRP Invest získa od magistrátu a mestskej časti Rača náhradné pozemky na Mrázovej ulici a pod bývalým kultúrnym strediskom Elán v Krasňanoch. Predkladateľmi návrhu boli poslanci mestského zastupiteľstva Peter Pilinský a Rastislav Žitný. „Som rád, že po neúspešnom októbrovom pokuse, sa na druhýkrát podarilo presvedčiť poslancov, že nejde o zámenu nevýhodnú pre mesto, ale najmä o nápravu chýb z minulosti, ktoré traumatizovali stovky obyvateľov Hagarovej a celých Krasňan,“ povedal po skončení zasadnutia parlamentu starosta Rače Pilinský. Návrh odporučila schváliť aj Komisia finančnej stratégie a správy majetku mesta a Mestská rada. Majitelia pozemkov a investor  mal vzhľadom na vydané územné a stavebné povolenie, ktoré mu umožňovali okamžite odštartovať výstavbu problematického projektu, výhodnú vyjednávaciu pozíciu. Úspechom račianskych zástupcov v mestskom zastupiteľstve je, že sa podarilo vyriešiť problém na Hagarovej, hoci to neznamená, že investor nevyužije svoje právo stavať na novozískaných lokalitách. Pri nich však musí nanovo získavať územné rozhodnutie a nejde o také exponované územia, aké bolo to pôvodné v samom srdci Krasňan. Odsúhlasenie zastupiteľstva je len prvý krok v komplikovanom procese zámeny pozemkov, v každom prípade však znamená zastavenie hroziacej výstavby na Hagarovej. Zámenná zmluva musí byť oboma stranami podpísaná do 90 dní od schválenia uznesenia v mestskom zastupiteľstva.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign