Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mimoriadne odvážny plán Bruselu, podnikať od budúceho roka budete môcť za jedno euro!

Europskenoviny.sk  |MM|  SUP (Societas Unius Personae) je nový názov pre registráciu podnikania, ktorý plánuje zaviesť Európska komisia (EK) celoplošne vo všetkých štátoch Únie už od budúceho roka. Spôsob registrácie novej firmy bude elektronický a podnikateľ bude potrebovať k svojmu podnikaniu kapitál vo výške 1 eura. SUP má mať právnu a obchodnú formu ako Spoločnosť s ručením obmedzeným ( Spol.s r.o.).

Ako uviedol pre EuropskenNoviny.sk europoslanec Ivan Štefanec, založenie SUP prinesie okrem zvýšenia dôveryhodnosti použitím jednotnej skratky danej formy spoločnosti aj zníženie nákladov súvisiacich so založením spoločnosti v jednotlivých členských štátoch, a to zjednotením pravidiel jej registrácie.

Spoločnosť SUP, podľa návrhu smernice Európskeho parlamentu (EP) a Rady EÚ, by mala byť vo vlastníctve jedného akcionára, to znamená spoločník, konateľ aj zamestnanec v jednej osobe. Vzniknúť by mohla prostredníctvom jednotného formulára zakladateľskej listiny a zjednotiť by sa mala aj právna forma. Registrácia SUP bude možná bez povinnej fyzickej prítomnosti zakladateľa v krajine registrácie, taktiež by mal byť stanovený minimálny kapitál na úrovni 1 eura a tento postup má byť jednotný pre všetky podniky vo vnútornom trhu Únie.

Návrhom smernice sa v tejto chvíli zaoberá v EP Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa. Spravodajcom a teda sprostredkovateľom komunikácie k danej téme  medzi jednotlivými politickými stranami a Výbormi EP je slovenský europoslanec Ivan Štefanec, ktorý zároveň predpokladá, že schválenie tejto smernice môžeme očakávať na zasadnutí EP v júni tohto roka a po schválení môžu od budúceho roka členské štáty pristúpiť ku konkrétnej implementácii do svojich národných zákonov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign