Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ministerstvo obrany SR po roku opäť ocenilo vojakov a ďalších ľudí za ich mimoriadne skutky

817

V pondelok 22. júna 2015 už po 18.krát vyhlásilo laureátov ankety Vojenský čin roka. Už tradične udelí ocenenia v troch kategóriách: „záchrana života“, „pomoc verejnosti“ a „priateľ armády“. V každej kategórii sú už známe štyri nominácie, z ktorých porota vyberala laureátov a udelila im ocenenia počas slávnostného galaprogramu v Klube Ministerstva obrany SR.

V kategórii „záchrana života“ boli nominovaní: plk. Ján Bujňák za svoju pohotovú pomoc ranenému, ktorého zasiahol počas pohrebu blesk. Poskytol mu prvú pred lekársku pomoc, čím mu zachránil život. Ďalej des. Martin Fiala, ktorého pri plnení úloh v Afganistane zasiahli do helmy. Neopätoval streľbu, čím zachránil životy civilistom, kde sa nachádzali ženy aj deti. Americkou armádou bol ocenený ako „hrdina dňa“.

Ďalším nominovaným je nrtm. Štefan Fedor za záchranu života ťažko zranenému motorkárovi, ktorému poskytol prvú pomoc a privolal zdravotníkov. Poslednými nominovanými v tejto kategórii boli slob. Tomáš Buvala a slob. Matej Nemeš za poskytnutie prvej pomoci svojmu kolegovi, ktorý počas služobnej telesnej prípravy dostal infarkt.

Kategória „pomoc verejnosti“ má rovnako štyroch nominovaných: nrtm. Jozefa Oravca a príslušníkov 3. roty 12. mechanizovaného práporu Nitra za pomoc bývalému kolegovi z útvaru, ktorý po zdravotných problémoch zostal pripútaný na lôžko.

Ďalej príslušníkov Ženijného práporu Sereď za pomoc Domovu sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec a Vojenskú jednotku výcvikových misií v Martine za pomoc Klinike pediatrickej onkológie a hematológie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Nominovaní boli aj príslušníci Dopravného práporu Hlohovec a mjr. Peter Sudimák za pomoc Krízovému stredisku v Trnave.

V poslednej z kategórií „priateľ armády“ boli nominovaní Stanislav Mičev – riaditeľ Múzea Slovenského národného povstania za dlhoročnú spoluprácu s rezortom obrany pri propagácii vojenskej histórie Nominovaná bol a aj redaktorka TV Joj Veronika Tóthová ako autorka dokumentu, ktorý je unikátnou rekonštrukciou atentátu na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Na jeho realizácii sa podieľalo aj Ministerstvo obrany SR.

Nominovaní boli aj Miroslav Bellan a Peter Fajbík za iniciatívu postaviť pamätník hrdinovi protifašistického odboja brig. gen. i.m. Jozefovi Gabčíkovi.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign