Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ministerstvo vnútra rozšírilo ponuku e-služieb hlásenia pobytu

MVSR |MM|   Digitálnymi službami hlásenia pobytu spustilo ministerstvo vnútra 1. januára 2014 elektronickú komunikáciu občana s úradmi. Dosiaľ mohli držitelia občianskych preukazov s čipom využívať  10 e-služieb z agendy hlásenia na trvalý a prechodný pobyt. Ponuka  sa v týchto dňoch  rozšírila o špecializované služby hlásenia trvalého či prechodného pobytu za inú osobu na základe splnomocnenia a takisto možnosť podávať podnety na zrušenie oboch foriem pobytu.

 

Elektronické služby Centrálnej ohlasovne kopírujú životné situácie vyplývajúce z agendy hlásenia pobytu. Občanom pochopiteľne zostáva naďalej možnosť vybaviť si svoje záležitosti klasickým spôsobom a to návštevou ohlasovne pobytu. Na portáli Elektronické služby MV SR https://portal.minv.sk sa  rýchlo a jednoducho dostanú ku všetkým potrebným údajom, vrátane informácií o tom, ktoré inštitúcie a s akým cieľom je potrebné navštíviť. Elektronický spôsob však ušetrí veľa času, pretože nie je nutné navštíviť ohlasovňu: občan elektronickou službou predpísaným postupom  vyplní a autorizuje podanie, pričom môže priebeh vybavovania sledovať vo svojej  elektronickej schránke na portáli www.slovensko.sk, do ktorej  mu doručia aj informáciu o vybavení či  zamietnutí podania. Predpokladom je byť držiteľom aktivovaného občianskeho preukazu s čipom.

Portál  Elektronické služby MV SR  teda používateľa naviguje, aby jednoducho a rýchlo našiel požadovanú službu, pričom okrem životných situácií  má k dispozícii tiež zoznam agend, katalóg služieb a vyhľadávanie v rámci portálu.

Ministerstvo vnútra opäť upozorňuje aj na novinku, ktorú už od 1. júla  môžu využívať držitelia  elektronického občianskeho preukazu s čipom: akzmenia trvalý pobyt, môžu  požiadať o občiansky preukaz s novou adresou cez elektronickú službu. Podobu tváre a podpis v digitalizovanej forme pri výrobe dokladu môže totiž polícia  čerpať zo svojich systémov. 

Informácie o elektronických službách sú prístupné aj na portáli www.slovensko.sk.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign