Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Miro Košťany nám ukázal spis, ktorý na jeho osobu viedla ŠTB

Miloš MajkoDátum08. 11. 2015 00:07:09Téma17. november 1989
200

Blíži sa 17. november, teda  výročie  Nežnej revolúcie a je prirodzené, že pri tejto príležitosti si oveľa viac spomíname na minulý režim a neprávosti, ktoré ľudia v jeho mene  systematicky páchali bežným ľuďom.  Mnohí boli sledovaní  štátnou bezpečnosťou, desiatkam tisíc veriacich boli upierané ich práva na slobodu vierovyznania. Mnohí mladí ľudia sa nedostali na vysoké školy, pretože ich rodičia nemali ten správny kádrový profil.

Ľudia postupne zabúdajú a je to prirodzené. Od revolúcie uplynie  26 rokov čo znamená, že z malých detí sa stali dospelí ľudia a z ľudí v tom čase v strednom veku - starci. História a jej poznanie je však dôležité k chápaniu súčasnosti a možnosti predvídať vývoj do budúcnosti.

Pojem  ŠTB je dnes cudzí mnohým ľuďom a činnosť tejto zločineckej organizácie a neprávosti ktoré táto organizácia napáchala trápia iba tých, ktoých sa dotýkajú osobne.

ŠTBáci mali v danej dobe skutočne neobmedzenú moc a robili si s ľudskými osodmi to, čo chceli. Veľmi dobre by o tom vedeli rozprávať ľudia, ktorých ŠTB priamo prenasledovala. Prelomom v histórii bolo zverejnenie zoznamov osôb registrovaných vo zväzkoch  ŠTB ako spolupracovníkoch. Prvý zoznam prisluhovačov ŠTB zverejnil  český disident a za socializmu päť rokov väznený Petr Cibulka.

Exkluzívny rozhovor s Petrom cibulkom sme priniesli tu:  http://www.reporter24.sk/clanky/petr-cibulka-bol-disidentom-za-sociku-a-je-nim-vlastne-aj-dnes-1/

Málokto chce a vie o minulosti hovoriť otvorene. My sme sa dohodli s dlhoročným novinárom Hlasu ľudu  Mgr. Miroslavom Košťanym, ktorý bol novinárom za socializmu aj po revolúcii a do kontaktu s ŠTB prišiel osobne. Dokonca pri osobnom rozhovore nemal problém ani ukázať spis, ktorý na jeho osobu viedla  ŠTB. Tak sa nám podarilo vyhotoviť unikátny materiál, nakoľko spisy  ŠTB sa len tak po ulici neváľajú...

Viac sa dozviete z videorozhovoru, ktorý nám Miro poskytol v júni 2015 vo svojej pracovni.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign