Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Motorkári a kukláči na bunkri v Petržalke

Miroslav KošírerDátum04. 07. 2016 22:42:19TémaVoľný čas
817

Klub generálov Slovenskej republiky spoluorganizoval a podporil spolu s  motoklubom MOTOSPOJKY – DESPATCH RIDERS združujúci príslušníkov ozbrojených a záchranných zborov Slovenska celoeurópsku aktivitu pod názvom „Ride for the forgotten heroes“.  Aktivita bola zameraná na príslušníkov ozbrojených síl, ktorí už nemôžu slúžiť pre zranenie spôsobené pri výkone služby. Súčasťou tohto jedinečného podujatia Európskeho charakteru bola  motocyklová jazda ozbrojených síl naprieč Európou z Belgicka na Slovensko. Podujatie sa uskutočnilo so štartom dňa 27.6.2016 v Belgicku, prejazdom a prezentáciou záchranných a bezpečnostných zložiek v krajinách EU,  až príchodom a aktivitami na Slovensku v dňoch  30.6.-3.7.2016. Po celej trase a v jednotlivých krajinách sa k hlavnej kolóne motocyklistov postupne pripájajú účastníci z krajín, ktorí sa aktivity zúčastnia. Na národnej úrovni každej participujúcej krajiny si krajiny koordinujú  nielen návštevy kolegov, ale aj prezentáciu vlastnej krajiny a jej záchranné a bezpečnostné zložky. Na území SR celá kolóna motorkárov ozbrojených síl si prišla 1.7. 2016 dopoludnia   pozrieť vojenský historický cintorín z prvej svetovej vojny, kde sú pochovaní vojaci z deviatich krajín Európy. Následne navštívili vojenské múzeum v historickom bunkri  BS-8 Hřbitov na Kopčianskej ulici v Petržalke. Policajti sa v bunkri živo zaujímali o dejinný československej armády v rokoch 1938 – 1945.  Zaujímavá a pútavá bola aj časť programu, ktorý pripravil Policajný zbor. Jednotka rýchleho nasadenia robila ukážky zásahu na ozbrojeného páchateľa a zásah na unikajúce vozidlo so zločincom. Na záver programu účastníci podujatia mali možnosť degustovať pravý vojenský guláš. 

-          


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign