Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Na Akadémii PZ začali študovať prví študenti Univerzity tretieho veku

815

MVSR |MM|   Projekt Univerzita tretieho veku Akadémie Policajného zboru v Bratislave  už funguje v praxi. Dňa 28. septembra 2016 sa na pôde akadémie uskutočnila slávnostná imatrikulácia, ktorou bolo oficiálne do študentského stavu prijatých 120 študentov-seniorov.

Univerzitu tretieho veku schválil Akademický senát podľa zákona o vysokých školách. Jej hlavným poslaním je poskytovať záujmové vzdelávanie starším občanom, ktoré prebieha v súlade s koncepciou celoživotného vzdelávania v Slovenskej republike, rovnako aj s celoeurópskou stratégiou celoživotného vzdelávania.

Podstatou projektu je poskytnúť priestor pre uspokojovanie túžby po poznaní a odborných vedomostiach ľuďom v seniorskom veku. Je jedným z kľúčov k zvyšovaniu kvality života v spoločnosti založenej na vedomostiach.  Tým, že vytvára vysokohodnotný životný program seniorom, prispieva ku kvalitnému vypĺňaniu ich voľného času. Pomáha im integrovať sa do spoločnosti v nových podmienkach, v ktorých žijú v období prechodu do dôchodku i počas dôchodku.

Študenti Univerzity tretieho veku po ukončení prvého všeobecného ročníka budú môcť študovať v štyroch študijných blokoch:

  1. vyšetrovanie,
  2. právne zameranie,
  3. kriminalisticko-forenzný blok,
  4. sebarealizácia osobnosti seniora.

Štúdium trvá tri roky a je rozdelené na semestre. Jeden semester jedného študijného bloku tvorí spolu sedem sústredení v rozsahu 2 vyučovacích hodí, a to  formou prednášok, seminárov, konzultácií, ako aj praktických cvičení a exkurzií. Študentom Univerzity tretieho veku Akadémie PZ prednášajú vysokoškolskí učitelia, vedeckí pracovníci vysokých škôl, Slovenskej akadémie vied a uznávaní odborníci z praxe.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: www.minv.sk
815
Autor: www.minv.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign