Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Na Inchebe je výstava IDET

817

Obrnené transportéry, tanky, detektory výbušnín, bojové a prieskumné vozidlá, pancierové nákladné automobily, húfnice, ale aj široká ponuka ručných zbraní, streliva, najmodernejšie komunikačné a IT prostriedky, mobilné kontajnery, letecké trenažéry, strelnice, výstroj vojaka a ďalší vojenský i policajný materiál je súčasťou medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB, ktorého 6. ročník sa koná  od 10. do 12. mája v bratislavskej Inchebe. Veľtrh prináša nielen prehľad najmodernejšej obrannej techniky, ale zároveň vytvára aj priestor na vzájomnú diskusiu, výmeny názorov a hľadanie riešení v oblasti obrany a zahraničnej politiky.  Na ploche 24 000 m2 sa predstavuje 152 vystavovateľov z 20 štátov (Slovensko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Izrael, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Spojené štáty americké, Švajčiarsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Veľká Británia). Veľtrh IDEB patrí k najvýznamnejším podujatiam v oblasti obrany v stredoeurópskom regióne. Aktuálny ročník veľtrhu, ktorý sa koná len každé dva roky, pripadol na obdobie, ktoré sa v súvislosti so zvýšenou hrozbu teroristických útokov vyznačuje hľadaním nových účinných riešení pre udržanie bezpečnosti. Tohtoročný IDEB je významný aj v kontexte historicky prvého predsedníctva SR v Rade Európskej únie. Veľtrh v prvý deň slávnostne otvoril  prelet stíhačiek MiG-29 a L-39. Kam sa za posledné obdobie posunul vývoj v oblasti vojenskej techniky, na veľtrhu ukázujú viaceré novinky. Svetovú premiéru ma obrnený transportér ALIGATOR 4x4 MASTERII, pri ktorého výrobe bol kladený dôraz na zapojenie čo najväčšieho podielu slovenských produkčných firiem. Ďalšie vystavené obrnené vozidlo, TIGER, sa okrem iného požíva v rámci Ministerstva obrany ako dopravný prostriedok pre sily špeciálneho určenia a prieskumné jednotky. Slovenskú premiéru majú produkty domáceho obranného priemyslu, húfnica EVA („mladšia sestra“ samohybnej kanónovej húfnice ZUZANA 2) a pásová verzia delostreleckej techniky s názvom DIANAako výsledok poľsko-slovenskej spolupráce v oblasti obranného priemyslu. Veľtrh ponúka aj techniku na zaistenie informačnej bezpečnosti ako mikrodetektor rádiových ploštíc, mikrodiktafón (vo veľkosti kancelárskej spinky), komplexnú ochranu proti odpočúvaniu, súkromný vysielač GSM signálu a ďalšie. Najlepšie exponáty prihlásené do súťaže budú ocenené titulom Grand Prix IDEB 2016. Aktuálne témy v oblasti obrany sú  podporené tematickým odborným programom. Počas veľtrhu sa uskutoční 6. medzinárodná vedecká konferencia o vojenských a špeciálnych technológiách.

Na Imchebe v Bratislave príležitosti výstavy IDEB každý deň robia vojaci aj dynamické ukážky Ozbrojených síl SR, ktoré zahŕňali presun patroly, ukážky sebaobrany, zadržanie páchateľa služobným psom a ochranu osôb v konfliktnom priestore. Prichystaná je aj beseda s vojenskými športovcami, ktorí úspešne reprezentujú Slovensko v zahraničí - Anastasiou Kuzminovou, Matejom Tóthom a Adamom Žampom.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign