Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Na uliciach sa bude spievať aj tancovať.

Miroslav KošírerDátum06. 09. 2017 08:13:50TémaŠport
817

„Telekom Night run 2017 9. ročník bratislavského nočného behu s vynovenou trasou sa bude bežať od Eurovei po Nábreží arm. gen. L. Svobodu cez tradičný električkový tunel pod hradným kopcom po Kapucínskej ulici cez Nám. SNP, Primaciálne námestie, Štúrovu, Grösslingovu, okolo Modrého kostolíka na Šafárikovo námestie, cez Starý most okolo Sadu Janka Kráľa a späť po Viedenskej ceste, kúsok po Klokočovej a cez Starý most do cieľa v Eurovei Bratislava. Máte sa na čo tešiť a my sa samozrejme tešíme na všetkých, ktorí sa už prihlásili, ako aj tých, ktorí tak ešte, len urobia.“ informovali média na tlačovej besede organizátori Peter Pukalovič, riaditeľ podujatia, Peter Kimijan, hovorca spoločnosti Slovak Telekom a Marcel Matanin, športový riaditeľ podujatia. Na štartové pole sa postaví päťtisíc bežcov zo 42 krajín sveta. Pre zaujímavosť vlaňajšie preteky sa bežali v znamení svetla, ten tohtoročný ovládne hudba. Bežať sa bude na 10 kilometrovom mestskom okruhu vedúcom cez mestské časti Staré mesto a Petržalka. Okrem toho organizátori pripravili štafetový beh na 2x5 kilometrov a tzv. firemný beh, kde minimálny počet v tíme môže byť 5 bežcov. V ňom sa vyhodnotí súčet piatich najrýchlejších časov jednotlivých bežcov tímu. Aspoň dve tretiny bežcov musia byť zamestnanci jednej firmy. Muži i ženy budú rozdelení do štyroch kategórií. Hlavná kategória (rok narodenia 1978 – 1999), M40 – vek 40 až 49 rokov, M50 – vek 50 až 59 rokov a M60 - vek 60 a viac rokov. "Pripravili sme novú trať, keďže sa v Bratislave aj tento rok rekonštruuje. V piatok odštartujú deti, ktorých je 384. Celkovo zatiaľ máme prihlásených 3 900 ľudí, z toho 122 dvojíc, ale verím, že do štartu naplníme očakávanú päťtisícku. Bežecký boom každý rok stúpa, to nás samozrejme teší," povedal riaditeľ pretekov Peter Pukalovič. „Naša akcia má tradične medzinárodný charakter, prihlásili sa bežci z Austrálie, Grécka, Chorvátska, Číny, či Arabských Emirátov. Celkovo máme bežcov zo 42 krajín. Malo by nám vyjsť počasie, veríme, že bude zábava. Podporiť nás príde aj paralympionik Jožko Metelka, všetci sa veľmi tešíme.“ Štartový koridor bude rozdelený do štyroch zón podľa zadaného času, čo zabezpečí plynulejší štart a priebeh prvých kilometrov. Pre víťazov 9. ročníka Telekom Night Run sú aj tento rok pripravené atraktívne ceny. Víťazi jednotlivých kategórií získajú mobilné telefóny Samsung Galaxy A5, či Motorola Moto G5 od firmy Lenovo. Rovnako sú pre najlepších pripravené vouchery na víno. Bežcov cez video podporí aj Peter Sagan. Okolo trate budeme mať šesť pódií, tento rok sa celá akcia ponesie v znamení hudby. Už na ďalší rok pripravujeme akciu pre verných. Športovci, ktorí absolvovali deväť z desiatich ročníkov, tú budú mať zadarmo štartovné a tí, ktorí sa zúčastnili všetkých ročníkov, dostanú ako bonus ešte aj tričko.“ informoval novinárov zástupca hlavného partnera Peter Kimijan.
 

Tento rok sa pretekov nezúčastní nikto zo slovenskej špičky, športový riaditeľ Marcel Matanin sa, ale o kvalitné časy neobáva.“ Máme dokonca pripravených aj tempárov na rôzne časy. Štafety sa pobežia na čistý čas, takže je jedno, z ktorého koridoru kto pobeží. Odovzdávka štafety bude pri divadle Pavla Országha Hviezdoslava. Štart pretekov je v sobotu 9. septembra o 17.00 hod.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign