Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Na zámok Schloss Hof autobusom z Bratislavy

Miroslav KošírerDátum24. 11. 2014 12:05:12TémaVoľný čas
817

Počas víkendových dní, každú sobotu  a nedeľu od 22. novembra až do 21. decembra sa môžete z Bratislavy na rakúsky zámok Schloss Hof a späť odviezť pohodlne autobusom. Dopravu pre všetkých záujemcov už tradične zabezpečuje Slovak Lines Express v spolupráci so zámkom. Adventný trh na zámku Schloss Hof otvoril svoje brány už v túto sobotu . Pôvodne letné vidiecke sídlo princa Eugena a Márie Terézie sa na päť predvianočných víkendov premenilo na netradičnú vianočnú dedinku. Na arkádovom dvore zámku nájdete  mnoho regionálnych vystavovateľov, ktorí ponúkajú návštevníkom pestrý sortiment  umeleckých výrobkov, tradičné lahôdky i množstvo drobností, ktoré sa môžu stať skvelou inšpiráciou pre vianočné darčeky. Medzi zámkom a statkom sa šíria lahodné vône pečených mandlí, punču a medovníkov. Vďaka zámockým prehliadkam, ktoré si môžete objednať vopred alebo zabezpečiť na mieste, sa môžete dozvedieť viac o živote najznámejších obyvateľov zámku a tiež zaujímavosti o tom, ako sa oslavovali Vianoce v dome Habsburgovcov. Súčasťou adventného programu je aj výstava jasličiek vyrobených z  dreva. Vďaka viacerým exponátom sú predstavené rôzne techniky a aspekty tejto vianočnej tradície. Atmosféru spríjemňuje Dychová hudba v arkádovom dvore ako aj vianočné koncerty Marchfeldskej filharmónie s tónmi Vivaldiho, Corelliho a Händla. Skupinám odporúčame rezervovať si vstupenky na vianočné koncerty v dostatočnom predstihu. Navštíviť môžete aj interaktívnu výstavu o zásobovaní zámku a úplne novú výstavu „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“, ktorá predstavuje hračky z čias I. svetovej vojny a umožňuje nahliadnuť do života detí v týchto ťažkých časoch. V dielničkách Detského a rodinného sveta čaká na deti maľovanie, majstrovanie, vianočné pečenie, písanie listu Ježiškovi, stretnúť sa môžu s viedenským práterským gašparkom alebo kúzelníkom Helmutom.V barokovej stajni a vo zverníku môžu navštíviť a pohladkať zvieratká, alebo si zajazdiť na poníkoch. Vianočné trhy na zámku Schloss Hof sú každoročne vrcholom sezóny. Obyvatelia Bratislavy a jej blízkeho okolia sa na ne dostanú pohodlne autobusom z Bratislavy, ktorý ich odvezie až pred zámocké brány. Časť  personálu na Schloss Hofe rozpráva po slovensky. V slovenčine sú k dispozícii aj všetky informačné letáky a na požiadanie aj výklad sprievodcu. Autobusy  každú sobotu a nedeľu  odchádzajú    z autobusovej stanice Mlynské nivy z nástupišťa č.13 o 13,30 hod. a naspäť od zámku Schloss Hof o 18,10 hod. Vďaka spolupráci autobusového dopravcu a zámku je cena lístkov dopravy vrátane vstupu do vianočnej dedinky veľmi výhodná. Na stránke www.slovaklines.sk nájdete podrobné informácie a možnosť kúpiť si lístky online.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign