Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nadšenci historických motocyklov jazdili po „Železnej opone“

Miroslav KošírerDátum15. 06. 2017 10:36:20TémaVoľný čas
817

Pri príležitosti „Dní Petržalky 2017“ sa v prvej polovici júna konal aj zraz priaznivcov historických cestných motocyklov, ktorý zorganizoval už tretíkrát  Rudolf Wolf majiteľ servisnej dielne a nadšenec historických motocyklov a automobilov z Jaroviec v spolupráci s Veterán car club Pezinok a s OZ „Zachráňme petržalské bunkre“. Motocyklisti vyštartovali na svojich tátošíkoch z Mestskej časti Jarovce ráno o 9.00 hod smerom po bývalej pohraničiarskej  ceste „Železnej opony“ popri rakúskej obci Kittsee, následne zamierili do historickej línie obranného opevnenia medzi Jarovcami a Petržalkou. Prestávku si urobili v areáli vojenského Múzea v bunkri BS - 8 Hřbitov  na Kopčianskej ulici. Nadšenci historických motocyklov sa počas exkurzii živo zaujímali o vystavené vzácne dobové fotodokumenty, vojenské uniformy, zbrane, ale hlavne o dejinách československej a slovenskej armády. Po takmer dvojhodinovej prehliadke vojenského bunkra sa následne zúčastnili na súťaži v streľbe zo vzduchoviek na terč. Nuž keďže dobrých strelcov bolo neúrekom zvíťazili, len tí najlepší strelci a to na 1. mieste Štefan Čarny – 20 B. 2.  Robert Špaček ml. - 15B. 3. Igor Kropáč – 14 B. Víťazi získali zaujímavé vecné ceny a to originálne dobové vojenské masky, ktoré sú už v súčasnosti pre zberateľov úzkoprofilový tovar. Ceny odovzdal organizátor zaujímavého motocyklového podujatia Rudolf Wolf, pri tejto príležitosti sme sa ho opýtali ako vznikla myšlienka usporadúvať toto zaujímavé motocyklistické podujatie práve v Petržalke. „Ja sa zaoberám už dlhé roky servisom a repasovaním historických motocyklov rôznych značiek Babeta, Korado, Jawa 50, Jawa 250, BAX trojkolky známe s filmu „Vrchni prchni“ a rôzne iné vzácne motocykle.  Naši členovia klubu bývajú v širokom okolí Bratislavy, ale aj v Jarovciach a v Petržalke. Na túto motocyklistickú akciu chodievajú aj nadšenci zo zahraničia z Maďarska a Rakúska. Tento tretí ročník bol viac-menej ešte taký štartovací a zároveň sme chceli podporiť a obohatiť tieto krásne kultúrne a športové podujatia ako sú „Dni Petržalky 2017“,  ktoré usporadúva Miestny úrad Petržalka. V súčasnosti pripravujeme projekt-súťaž s pracovným názvom „Najkrajší historický motocykel mestskej časti Petržalky – Bratislavy 2018“ historické motocykle by sme chceli vystaviť v areáli dostihovej dráhy tak, aby sa mohla zapojiť do hlasovania široká verejnosť.“ Na záver podujatia opäť naštartovali svojich tátošíkov a presunuli sa len šesť kilometrov do Mestskej časti Jarovce, kde mali možnosť účastníci i obyvatelia zo širokého okolia zažiť udalosť motoristickej sezóny buď v úlohe diváka, alebo priamo na futbalovom štadióne sa mohli dotýkať a obdivovať, ale i odfotiť, či diskutovať s majiteľmi vzácnych strojov, kde bol aj zaujímavý kultúrny program.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign