Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nadšenci vojenskej techniky v Petržalke.

817

Na Slovensku v posledných rokoch vznikajú rôzne kluby vojenskej histórie. Nadšenci si kupujú starú vojenskú techniku, ako napríklad osobné vozidlá UAZ 469, GAZ 69 nákladné vozidlá V3S, pásové vozidlá OT 64, tanky a iné vozidlá. Vojenská technika priťahuje mladých i tých skôr narodených ako magnet. Zakúpené staré vojenské autá sú prevažne  v zlom technickom stave, čiže nevyhovujú STK. Nuž aj napriek tomu si nadšenci vojenskej techniky, vysúkajú rukávy a s chuťou sa púšťajú do zháňania náhradných dielov, následne do rekonštrukcie, či renovácii vozidiel. Práce vykonávajú vo svojich garážach často aj v bojových podmienkach odpracujú stovky hodín, len preto aby vozidlá dali do takmer pôvodného stavu. Po dlhých mesiacoch niekedy i rokoch renovácie vozidiel nemajú ešte  vyhraté, nehovoriac o tom koľko vlastných finančných prostriedkov investovali. Po všetkej  tej námahe ich čakajú neuveriteľné úradnícke tortúry na Dopravnom  inšpektoráte, Krajskom úrade a inde. Získanie veteránskych značiek má tiež svoje pravidlá hry. Zákon o cestnej premávke má v tejto oblasti ešte poriadne diery a mal by sa aspoň čiastočne prispôsobiť aj  pre uvedenú kategóriu. Nadšenci vojenskej techniky zachraňujú vojenské historické vozidlá aj preto, aby všetky neskončili v Zberných surovinách. Vozidlá renovujú preto, aby ich zachovali a poznali ďalšie generácie. Pred niekoľkými dňami prišli viacerí nadšenci zo širokého okolia Bratislavy, ale aj iných krajov vyparádení vo vojenských historických uniformách na svojich nablýskaných vozidlách prezentovať širokej verejnosti pred bunker BS-8 v Petržalke. Tí, ktorí nestihli  prísť nemusia ľutovať začiatkom novembra niektoré vozidlá uvidia znovu jazdiť v Petržalke.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign