Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Návrh na podanie obžaloby - VOS - AKTUALIZOVANÉ

Prezídium PZSR |MM|    Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru predložil dňa 31.03.2015 na Úrad špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky návrh na podanie obžaloby za prečin ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

 

     V doposiaľ presne nezistenom období do 22.06.2013 mali bývalí príslušníci Vojenskej spravodajskej služby Roman M. a Katarína S. zbierať údaje obsahujúce skutočnosti utajované na ochranu záujmov Slovenskej republiky, označené stupňom utajenia Dôverné alebo Vyhradené.

 

     Dokumenty boli nájdené 22.06.2013 v Bratislave (Slávičie údolie) v tlačenej textovej forme a zaznamenané aj na dátovom nosiči „micro SD“ pri prehliadke osobného motorového vozidla v užívaní Romana M.

 

     V prípade dokázania viny im za prečin ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti hrozí trest odňatia slobody na 1 rok.

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ 10.04.2015

 

Spoločné stanovisko Romana Mikulca a Kataríny Svrčekovej k správe o obžalobe:

Návrh na obžalobu považujeme za pokračovanie účelového a zmanipulovaného konania voči nám. Majú jediný cieľ - zastrašiť nás a zničiť, pretože bolo poukazané na tunelovanie štátneho majetku osobami, ktoré sú stále vo funkciách. 

Pripomíname, že mediálnou kačicou, ako to nazvali predstavitelia vládnej strany, sa vyšetrovatelia stále zaoberajú, ale nie  s takou chuťou a razantnosťou, s akou riešia nás. Je to obyčajná účelová kriminalizácia.

Sme nešťastní z toho, že tak, ako sme stíhaní my, môže byť stíhaný ktorýkoľvek občan tejto krajiny, stačí šikovne podvrhnúť dôkazy. Zahájili konanie, podhodili dôkazy, na základe ktorých nás obvinili, a pôvodným vážnym dôvodom sa už nikto nezaoberal. Splnilo to účel. To je tá tragédia.

Tlačová správa, ktorú dnes polícia poslala novinárom, dokazuje, že počas dvojročného vyšetrovania sa vyšetrovateľom nepodarilo ani len zistiť, KDE a KEDY mali byť utajované informácie zbierané. Veľmi by sme ocenili, ak by raz vyšla najavo pravda - ako sa nám do auta dostala vec, ktorá ani jednému z nás nikdy nepatrila. 

Katarína Svrčeková a Roman Mikulec

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign