Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Nie je dôležité, akú diaľku prejdeš ale to, že na bicykel sadneš a - ideš..." - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum24. 07. 2012 13:37:24TémaCyklocestovanie
200

Čierna nad Tisou / Lučenec / Štúrovo / Bratislava / Česká republika - Aš   |   Najskôr niečo pre mnohých z nedávnej, no pre  Čechov a  Slovákov  mimoriadne významnej doby:

"Rozdelenie Česko-Slovenska bol proces rozdelenia federálneho štátu Česko-Slovensko na nástupnícke štáty Česko a Slovensko, ktorý sa uskutočnil 1. januára 1993.

Dňa 1. septembra 1992 SNR prijala Ústavu SR ktorá bola ďalším krokom k nezávislej SR, ČNR 16. decembra 1992 tiež prijala ústavu Českej republiky. Následne sa federálne zhromaždenie uznieslo že 31. decembra 1992 zanikne Česká a Slovenská federatívna republika a že jej nástupnickými štátmi bude Slovenská republika a Česká republika."

Zdroj: Wikipedia

Česko - Slovensko politici rozdelili bez toho, aby sa na názor spýtali obyvateľov krajiny. Proti vôli desiatok tisíc ľudí, možno stoviek tisíc. Ku cti im slúži snáď iba to, že k rozdeleniu spoločnej republiky došlo kultivovane. Možno politici vedeli, prečo nás delia...

Ako som už spomenul, nie každý s týmto krokom súhlasil. V dohľadnej dobe od rozdelenia  Česko - Slovenska uplynie dvadsať rokov. Určite dosť netradičným spôsobom sa túto udalosť - ale najmä to, že sa občanov na názor nepýtal nik - rozhodol pripomenúť   Radek Špok, ktorý  je už týždeň  na ceste po trase  z  Čiernej nad Tisou do Českého mestečka  Aš, teda krížom cez celé bývalé Česko - Slovensko. Svoju cestu zároveň považuje za určité opätovné symbolické spojenie našich krajín.

Radek  Špok  ide na bicykli a my sme sa s ním dohodli na stretnutí v  Štúrove, kde sa rozhodol trošku relaxovať. A tu sme ho aj vyspovedali na kameru.

Prinášame rozhovor, ktorý iste zaujme aj nešportovcov.

Radkovi ďakujeme za rozhovor a  prajeme mu úspešné a bezpečné dokončenie cesty.


- - -

AKTUALIZOVANÉ     24.07. 2012  

Cykloturista  Radek Špok pred  10 minútami opustil Slovenskú republiku a pokračuje vo svojej ceste smetom do Ašu.

Cez  Slovensko na bicykli urobil   737  km.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-07-2012 13:54:06
AKTUALIZOVANÉ 24.07. 2012

Cykloturista Radek Špok pred 10 minútami opustil Slovenskú republiku a pokračuje vo svojej ceste smetom do Ašu.

Cez Slovensko na bicykli urobil 737 km.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign