Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nové cestovné poriadky Slovak Lines vstupujú do platnosti od nedele

Miroslav KošírerDátum07. 12. 2018 08:03:37TémaDoprava
817

Spoje prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji budú od nedele 9. decembra 2018 premávať podľa nových cestovných poriadkov. K termínu celoštátnych zmien cestovných poriadkov zmeny pripravila Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci s dopravcom Slovak Lines. Prímestská autobusová doprava Slovak Lines ponúkne v Bratislavskom kraji od nedele viac spojov. V nových cestovných poriadkoch sú zapracované úpravy na základe zmien vo vlakovej doprave tam, kde sa zabezpečuje prípojová doprava k vlakom, resp. od vlakov. Ide hlavne o prestupy na termináloch v Malackách, Pezinku, Senci a na ostatných prestupných staniciach, teda napríklad Veľké Leváre, Plavecký Štvrtok, Pezinok, Grinava, Šenkvice, Cífer, Báhoň. Zapracované sú tiež mnohé pripomienky cestujúcej verejnosti aj obecných a mestských úradov. Od poslednej veľkej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, bolo v spolupráci s objednávateľom dopravy – v záujme vylepšenia systému – urobených priebežne niekoľko čiastkových zmien cestovných poriadkov po jednotlivých smeroch. Úprava od 9. decembra tento proces zavŕši. Pribudnú zrýchlené spoje. Z regiónu obcí Senec budú zavedené celodenné priame spoje v smere do Bratislavy a späť. Ide napríklad o spoje zo smeru od Čataja, Jelky, Veľkých Úľan a Kráľovej pri Senci. Od predchádzajúcej zmeny cestovných poriadkov, ktorá sa uskutočnila 19. augusta 2018, jazdili autobusy z týchto smerov po Senec a potom bol nutný prestup v prípade, že sa cestujúci potrebovali dostať do Bratislavy. V čase dopravnej špičky budú vybrané spoje zároveň premávať ako takzvané „zrýchlené“, teda po diaľnici. Doplnené sú tiež priame spoje zo smeru od Hurbanovej Vsi, Hrubého Šúru a Kostolnej pri Dunaji.

 

Prehľad ďalších dôležitých zmien:

  • Zavedené budú zrýchlené spoje z regiónu Pezinok/Modra
  • Pribudne viac priamych spojov v smere do Bratislavy zo sídliska Sever a Muškát v Pezinku
  • Pribudnú priame spoje do Pezinka z miestnej časti Chorvátskeho Grobu – Čierna Voda
  • V čase dopravnej špičky v smere dopravca zavádza dodatočné spoje na trase Dunajská Lužná – Bratislava
  • Zvýši sa kapacita spojov v smeroch od Tomášova a Zlatých Klasov
  • Úprava časov večerných spojov z Bratislavy v smere do Novej Dedinky, resp. Zálesia
  • Nové cestovné poriadky Slovak Lines sú v plnej podobe k dispozícii na webe slovaklines.sk, cestujúci sa môžu v prípade otázok obrátiť aj na Kontaktné centrum Slovak Lines

Nové zrýchlené spoje na letisko Schwechat

Dopravca Slovak Lines pripravil od 9. decembra nové cestovné poriadky pre obľúbenú linku z Bratislavy na letisko Schwechat až do centra Viedne. Autobusy do metropoly Rakúska budú naďalej premávať z Autobusovej stanice Nivy každý deň, každú hodinu. Zavedený bude nový zrýchlený spoj určený pre dopravu na letisko Viedeň po diaľnici bez medzizastávok. Prvý spoj z Bratislavy bude odchádzať už o tretej ráno, čím Slovak Lines vyhovie cestujúcim, ktorí takto stihnú odlety prvých ranných letov z letiska. Nákup autobusového lístka na linku Bratislava-Viedeň je možný pohodlne „na tri kliky“ cez mobilnú aplikáciu. Prvý lístok po registrácii získate za zvýhodnenú promo cenu 1 euro. Aplikácia je k dispozícii pre mobilné operačné systémy Android a iOS.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign