Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nové cyklonosiče môžu cyklisti využívať na trase Most SNP a hrad Devín

817

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) pripravili pre cyklistov zaujímavú letnú novinku – cyklonosiče na autobusoch mestskej hromadnej dopravy. Touto novinkou DPB rozširuje od soboty 25. júna 2016 pre cyklistov svoje služby vo forme zvýšenej kapacity prepravy bicyklov. Tie budú môcť využívať cyklisti na trase autobusu linky č. 29 vždy v sobotu a v nedeľu počas celého leta. „Pekné počasie a prichádzajúce prázdniny sú zárukou toho, že do ulíc Bratislavy vyrazí ešte viac cyklistov. S cieľom umožniť im jednoduchšie presuny do cyklisticky atraktívnych lokalít, sme pripravili novinku – cyklonosiče na autobusoch, ktoré dokážu prepraviť bicykle jednoducho a hlavne komfortne,“vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Cyklisti, ktorí sa budú chcieť prepraviť z mesta na Devín, môžu počas víkendov už od tejto soboty 25. júna využívať linku č. 29, ktorá jazdí na trase Most SNP – hrad Devín. Snažíme sa aj takýmto spôsobom zvyšovať kvalitu našich služieb,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislavy Milan Urban. Na prepravu bicyklov budú slúžiť cyklonosiče umiestnené na zadnom čele autobusov. Možnosť prepravy bude riadne vyznačená v cestovnom poriadku značkou bicykla. Naloženie bicyklov bude umožnené okrem konečných zastávok, a teda Most SNP alebo Hrad Devín, aj na zastávke – Vodárenské múzeum. Za naloženie bicykla bude zodpovedať cestujúci, pričom vodič vykoná kontrolu jeho upevnenia. Jeden nosič má kapacitu 7 bicyklov. Cyklonosiče na autobusoch tak doplnia už zavedené cyklovozíky. Dopravný podnik Bratislava totiž zabezpečuje od 30. apríla 2016 aj odvoz cyklistov z Vrakune do Malých Karpát a späť linkou č. 65. „Po otvorení cyklistickej sezóny linkou č. 65, ktorá vozí cyklofanúšikov z Vrakune a okolia do Malých Karpát, rozširujeme takýmto spôsobom našu ponuku do ďalšej cyklisticky príťažlivej destinácie,“ doplnil generálny riaditeľ M. Urban. „Aj týmito aktivitami sa snažíme rozvíjať cyklodopravu v meste. Bicykel je totiž ideálny prostriedok na aktívne trávenie voľného času,“dodal primátor I. Nesrovnal. Rozvoj cyklodopravy patrí medzi priority vedenia mesta. V Bratislave sa postupne rozširuje sieť cyklotrás. Takýto rozvoj služieb pre cyklistov tiež pomáha rozvoju cyklodopravy.

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign