Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Novinárska cena 2013 je vyhlásená, prihlasujte príspevky!

Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation |MM| Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation vyhlásila desiaty ročník súťaže Novinárska cena. Súťažné príspevky môžu prihlasovať do niektorej zo14 kategórií autori, redakcie, vydavatelia, ale aj čitatelia, diváci, či poslucháči slovenských médií.Uzávierka súťaže je 31. januára 2014.

 

Súťaž už desiaty rok upozorňuje na kvalitu práce novinárov a otvára diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky. „Sme radi, že novinári, novinárky, členovia porôt a odborná verejnosť vnímajú súťaž ako jedinečné podujatie, ktoré vytvára podmienky na hlbšiu reflexiu domácej žurnalistickej práce. Pri spätnom pohľade na výsledky uplynulých 9. ročníkov, vzniká zaujímavý prehľad zásadných káuz uplynulých rokov, ich opakovanie, prípadné doriešenie, či naopak odloženie na neurčito“, uviedla členka Rady súťaže Ľubica Stanek z Nadácie otvorenej spoločnosti.  

 

Táto rešpektovaná, pôvodná slovenská súťaž pred tromi rokmi zaujala i v Českej republike, kde podľa nášho modelu vznikla česká Novinářská cena. Na Slovensku je súťaž určená novinárom zo všetkých typov médií - printových, elektronických, online, celoslovenských i regionálnych. Hodnotiť sa budú príspevky publikované alebo odvysielané v období od 1. januára  do 31. decembra 2013. Podrobnejšie informácie a prihlášku do súťaže nájdete na www.novinarskacena.sk.

 

Kategórie pre profesionálnych novinárov ostávajú rovnaké ako v minulom roku. Prihlasovať môžu reportáže, rozhovory a diskusie, regionálne príspevky, komentáre, analyticko-investigatívne príspevky, inovatívnu online žurnalistiku, fotografické reportáže a aktuality, a už tradične slovenské aj české kreslené vtipy, komiksy a karikatúry. Občianska žurnalistika má priestor v rámci kategórie najlepší článok uverejnený na blogu.

 

V tomto roku prvýkrát udelíme špeciálnu Cenu Google pre mladé talenty dátovej žurnalistiky. Študenti a mladí ľudia do 30 rokov môžu prihlasovať návrhy projektov ako analyzovať verejné dáta a nájsť v nich nové súvislosti prínosné pre verejnosť. Víťaz získa 830 EUR. Redakciám zároveň ponúkame možnosť aby so svojim tímom profesionálnych novinárov pomohli zrealizovať a zverejniť víťazný študentský projekt.

 

Rada súťaže udelí dve špeciálne ceny. Cenu otvorenej spoločnosti a Cenu Asociácie vydavateľov tlače (obe vo výške 1660 EUR). O víťazovi Česko-slovenskej ceny rozhodne v online hlasovaní verejnosť (830 EUR).

 

V každej zo 14 kategórií bude udelená cena víťazovi vo výške 830 eur. Výsledky súťaže budú známe do 30. apríla 2014.

 

Hlavným partnerom desiateho ročníka súťaže Novinárska cena 2013 je Slovenská sporiteľňa.

Partnermi sú Google, Mayer/McCann Erickson, MEMO´98, NEWTON media, Nadace Open Society Fund Praha a Asociácia vydavateľov tlače.

PR partnerom je agentúra PRime time. 

 

Kategórie súťaže:

 

 1. Najlepšia reportáž v printových médiách
 2. Najlepšia reportáž v elektronických médiách
 3. Najlepší rozhovor v printových médiách
 4. Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách
 5. Najlepší regionálne publikovaný príspevok v printových médiách
 6. Najlepší regionálne odvysielaný príspevok v elektronických médiách
 7. Najlepší analyticko–investigatívny príspevok v printových médiách
 8. Najlepší analyticko–investigatívny príspevok v elektronických médiách
 9. Najlepší komentár v printových médiách
 10. Najlepší článok uverejnený na blogu
 11. Cena Google za inovatívnu online žurnalistiku
 12. Najlepšia reportážna fotografia
 13. Najlepšia fotografická aktualita
 14. Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra

 

 

 

Kontakt:

Barbara Horváthová,02/54 41 47 30, 54 41 69 13 (kl. 126), 0903 451 821

e-mail: novinarskacena@osf.sk, barbara.horvathova@osf.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign