Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Novinka pre cestujúcich nad 60 rokov a stredoškolské skupiny – 50 % zľava na cestovné na trase Bratislava – Praha – lístky za cenu od 5 eur

815

RegioJet |MM|  Železničný dopravca RegioJet prichádza na trase Bratislava – Praha a späť s novinkou určenou pre cestujúcich, ktorí sú starší ako 60 rokov a pre organizované stredoškolské skupiny (školské výlety stredných škôl) – so zľavou vo výške 50 % na cestovné lístky na vlaky RegioJet na trase Bratislava – Praha a späť. Táto zľava je neobmedzená z hľadiska počtu miest vo vlaku – týka sa cestujúcich starších ako 60 rokov vo všetkých vlakových triedach (Low-cost, Standard, Relax i Business) a pre školské skupiny všetkých tried okrem triedy Business. Základná cena lístka pre týchto cestujúcich na trase Bratislava – Praha sa začína na úrovni 5 eur.

 

To znamená, že ak cestujú napríklad prarodičia za svojimi deťmi a vnúčatami na návštevu z Bratislavy do Prahy, zaplatia za spiatočný lístok Bratislava – Praha a späť cenu od 10 eur (2 x 5 eur) na osobu. Ak pôjdu v skupine, tak majú ešte skupinovú zľavu 10 %. To znamená, že napríklad skupina 4 cestujúcich zaplatí za cestu do Prahy v jednom smere kompletnú cenu 18 eur a za spiatočnú cestu 36 eur.

 

Kompletný prehľad základných cien jednosmerných lístkov platných na trase Bratislava – Praha vo väčšine spojov pre cestujúcich starších ako 60 rokov a pre organizované stredoškolské skupiny je nasledujúci:

 

Trieda Low-cost:                                                                                                                    5 EUR

           

Trieda Standard – s plným servisom:                                                                                    6,20 EUR

           

Trieda Relax – s plným servisom:                                                                                          7,10 EUR

 

Trieda Business – s plným servisom (platí len pre cestujúcich starších ako 60 rokov):          10,70 EUR

 

V prípade trasy Bratislava – Brno sa začínajú ceny s novou zľavou na úrovni 2,60 eura za jednosmerný lístok a osobu.

 

Vlaky RegioJet jazdia medzi Bratislavou a Prahou 2x denne v každom smere – s odchodmi z Bratislavy hl. st. o 5.45 h a o 15.26 h. V opačnom smere odchádzajú z Prahy hlavného nádražia o 7.19 h a o 15.19 h. Čas jazdy týchto spojov je necelé 4 hodiny.

 

„Záleží nám na tom, aby cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je veľmi dôležitá cenová stránka, mali motiváciu a chuť cestovať – vydať sa na výlet – za turistikou, rodinou či priateľmi do Čiech, a navštívili miesta kedysi spoločného štátu, na ktorých už dlhší čas neboli. Preto prichádzame s novou 50% zľavou na cesty dospelých cestujúcich starších ako 60 rokov.

Súčasne chceme, aby aj stredné školy mali motiváciu na praktickú výučbu predmetov, ako sú dejepis či zemepis a podporili sme tak vzájomné slovensko-české vzťahy aj u najmladšej generácie. Preto prichádzame s touto zľavou aj pre organizované stredoškolské výlety a školské skupiny,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

„Bude pre mňa obrovským potešením, keď to vužijú napríklad seniori zo Slovenska a navštívia známych v Čechách, rovnako aj školy na to, aby svojim žiakom prakticky ukázali to, čo bola naša spoločná história. Radi všetkých privítame na palube našich vlakov,“ dodáva Radim Jančura.

 

Súčasťou ceny zaplateného lístka je vždy kompletný servis odpovedajúci danej triede – vrátane rezervácie miesta zadarmo, pripojenia na internet, ponuky dennej a ďalšej tlače a fľaše balenej vody. V triedach Standard a vyšších je potom súčasťou ponuky plný občerstvovací servis RegioJet vrátane značkovej kávy Illy zadarmo.

 

Lístky s novou zľavou na trasu Bratislava – Praha sú s okamžitou platnosťou v predaji – a to v pokladniciach RegioJet na staniciach, v pobočkách STUDENT AGENCY alebo cez internetové stránky www.regiojet.sk.

Stredoškolské skupiny si svoju cestu môžu objednať pomocou objednávkového formulára na internetových stránkach dopravcu www.regiojet.sk (sekcia Prenájom vozidiel / Skupiny vo vlakoch) a jeho odoslaním na email prodej@regiojet.cz, ktorý je určený na odbavenie a predaj rezervácií školským skupinám.

 

Investície do moderného vlakového spojenia Slovenska a Českej republiky

 

Najväčší stredoeurópsky súkromný železničný dopravca v komerčnej doprave, RegioJet, doplní v tomto roku do svojho vozového parku ďalšiu najmodernejšiu železničnú techniku v Európe. V typicky žltej farbe RegioJetu začne čoskoro jazdiť 8 špičkových viacsystémových rušňov Bombardier TRAXX MS2e a zároveň ďalších 16 nových vozňov Astra s dotykovými monitormi v opierkach sedadiel.

 

Nové lokomotívy TRAXX chce nasadiť RegioJet na trasu z Bratislavy do Brna a Prahy a z Košíc cez Žilinu a Ostravu do Prahy, a to od zmeny grafikonu v decembri 2017. V prípade lokomotívy TRAXX to bude vôbec prvýkrát, keď bude na Slovensku a v Čechách nasadená na vlak osobnej dopravy. V prípade vozňov ASTRA by dodávka všetkých 16 nových vozňov mala byť realizovaná ešte do konca tohto roka. Vozne budú v rovnakej konfigurácii ako už prevádzkovaných 10 vozňov – to znamená s individuálnymi dotykovými obrazovkami v opierkach sedadiel, ktoré umožňujú surfovanie po internete, sledovanie filmov a ďalšieho multimediálneho obsahu. Vozne odvezú až 80 cestujúcich a napriek tomu, že ich bude RegioJet nasadzovať výhradne do základnej 2. vozňovej triedy, budú mať celokožené sedadlá, ktoré používajú iní dopravcovia výhradne v 1. triede. Dizajn vozňa navrhol svetoznámy architekt Patrik KOTAS.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign