Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

O budúcnosti turizmu na európskom fóre cestovného ruchu

Európsky  parlament |MM|  V Bratislave pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa 11. októbra uskutočnilo Európske fórum cestovného ruchu.

Jeho otvorenie oficiálne zahájili, európska komisárka pre vnútorný trh a priemysel Elzbieta Bienkowska, slovenský minister dopravy Arpád Ersek, maltský minister pre cestovný ruch Edward Z. Lewis, europoslanec a predseda Výboru pre dopravu a cestovný ruch István Ujhelyi a výkonný riaditeľ Svetovej organizácie cestovného ruchu Zoltan Somogyi.

Medzi hlavné témy patria podnikateľské prostredie, konkurencieschopnosť EÚ turizmu, dane a zdieľaná ekonomika. Európska Komisia vidí konkurencieschopnosť, pracovné miesta a rast ako hlavnú prioritu.  Cestovný ruch je práve jedným z odvetví, ktoré sú veľkým prínosom pre realizáciu týchto priorít.

Eurokomisárka Bienkowska počas podujatia ocenila vynikajúce výsledky Slovenska v oblasti rastu cestovného ruchu: "Teší ma, že celkový prínos cestovného ruchu k národnému HDP Slovenska narastie podľa odhadov v roku 2016 o takmer 5 %.  Gratulujem vám."

 

Európska komisia v súčasnosti už pracuje na implementácii akčného plánu s cieľom prepojiť turizmus a kultúrne dedičstvo. Bienkowska: “Zahŕňa to propagáciu medzinárodných kultúrnych trás v spolupráci s Európskou komisiou pre cestovný ruch, Radou Európy, UNESCO, členskými štátmi, regiónmi a priemyslom.“

 

Európska komisia má v oblasti podpory turizmu a konkurencieschopnosti štyri hlavné priority: zlepšenie podnikateľského prostredie a zatraktívnenie investícií, podpora nových modelov vývoja cestovného ruchu, podpora zručností a propagácia Európy ako destinácie v tretích krajinách.

 

V júni tohto roka Komisia prijala nový a komplexný program v oblasti zručností pre Európu. Jeho cieľom je zaistiť ľuďom možnosť rozvíjať odmlada širokú škálu zručností a naplno využiť ľudský kapitál Európy, čo v konečnom dôsledku posilní zamestnateľnosť, konkurencieschopnosť a rast v Európe. Až 40 % zamestnávateľov v Európe hlási, že na zabezpečenie rastu a inovácií nedokážu nájsť ľudí s potrebnými zručnosťami. Len príliš málo ľudí má natoľko vyvinuté podnikateľské zmýšľanie a kompetencie na to, aby si mohli založiť vlastný podnik a priebežne sa prispôsobovať meniacim sa požiadavkám trhu práce.

 

Eurokomisárka Bienkowska počas podujatia tiež vyzdvihla fakt, že 12. júla tohto roku vyhlásil na summite EU – Čína predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker rok 2018 za rok cestovného ruchu medzi EÚ a Čínou. „Je to výborná príležitosť propagovať Európu ako turistickú destináciu. Komisia bude úzko spolupracovať s členskými štátmi, regiónmi a priemyslom v príprave tejto iniciatívy s cieľom motivovať čoraz viac čínskych turistov na návštevu do Európy. Cestovný ruch, kultúra a kreativita úzko súvisia. Potrebujeme ich lepšie využiť, prepojiť, a tak naštartovať atraktivitu a kvalitu ponuky európskeho turizmu. Zahŕňa to propagáciu medzinárodných kultúrnych trás v spolupráci s Európskou komisiou pre cestovný ruch, Radou Európy, UNESCO, členskými štátmi, regiónmi a priemyslom,“ uviedla eurokomisárka Bienkowska.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign