Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Obchodná ulica bude bezpečnejšia.

817

Hlavné mesto dnes otvorilo novú stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici. Slúžiť bude ako klientske centrum, sídlo novej zásahovej jednotky mestskej polície, víkendové operačné stredisko a zároveň aj ako priestor, v ktorom sa budú stretávať tí, ktorí sa na riešení problému Obchodnej ulice podieľajú. "Radi robíme veci po novom a nechávame sa inšpirovať mestami, ktoré si prešli podobnou skúsenosťou ako Bratislava a dokázali ju vyriešiť. Len navyšovanie počtu a frekvencie hliadok mestskej a štátnej polície k zlepšeniu bezpečnostnej situácie na Obchodnej ulici nestačí, aj preto sme pristúpili k zásadnejšiemu kroku, a to k zabezpečeniu trvalej prítomnosti bezpečnostných zložiek na tejto ulici a k zapojeniu všetkých komunít do riešenia problému, ako obyvateľov ulice, tak prevádzkarov a aj tých, ktorí sa na Obchodnú chodia iba baviť", ozrejmil primátor Bratislavy Matúš Vallo. Bratislavčanky a Bratislavčania môžu už oddnes medzi 09.00 a 18.00 h prísť do klientskeho centra novootvorenej stanice mestskej polície nahlásiť protiprávne konanie, informovať sa o práci mestskej polície a v prípade núdze tu nájdu bezpečný priestor. Na monitory je v stanici vyvedený signál kamier (dnes je už pokrytých 100 % územia Obchodnej ulice od Hurbanovho námestia po Kollárovo námestie) a operátor mestskej polície môže v prípade vzniku konfliktu efektívnejšie vyslať na miesto zásahovú jednotku, ktorá už má v tejto stanici svoje sídlo. Na Obchodnej ulici a v jej blízkosti bolo nedávno inštalovaných 6 nových kamier, ktoré pokrývajú celé toto územie. V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite. 

 

Foto: Miroslav Košírer

 

 

 

 

"Zásahová jednotka bude pôsobiť v lokalite Obchodná a blízke okolie predovšetkým počas nočných zmien od štvrtka do soboty medzi 19.00 a 07.00 h. Službu budú vykonávať traja príslušníci, pričom dvaja budú hliadkovať v uliciach lokality a jeden bude na novozriadenom pracovisku sledovať monitory s výstupmi z kamier za účelom poskytnutia podpory dvojčlennej hliadke. Takýmto spôsobom bude môcť hliadku podľa potreby navigovať na miesta, na ktorých dochádza k rušeniu verejného poriadku alebo k inej protiprávnej činnosti, ktoré hliadka nemá v priamom dohľade. Výkon zásahovej jednotky budú v uvedených časoch podporovať aj príslušníci kynologickej hliadky,"vysvetlil náčelník Mestskej polície Bratislava Marek Gajdoš.

 

Poslaním zásahovej jednotky s celomestskou pôsobnosťou je dohliadať na verejný poriadok a plnenie ďalších úloh mestskej polície predovšetkým v ohrozených lokalitách Bratislavy, ktorými sú okrem Obchodnej ulice napríklad aj okolie "Pentagonu" vo Vrakuni a Kopčianska ulica. Členovia zásahovej jednotky budú osobitne školení, aby na profesionálnej úrovni zvládali aj náročnejšie situácie, ktorým budú v porovnaní s ostatnými kolegami a kolegyňami musieť čeliť omnoho častejšie.

 

V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite. 

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign