Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Odmenili sme víťazov národného kola súťaže 112 AWARDS

815 Spoločná snímka účastníkov odovzdávania cien

MVSR |MM|  Podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák v pondelok  16. septembra 2013 odovzdal ceny za výnimočné záchranárske a vzdelávacie aktivity súvisiace s číslom tiesňového volania 112.  Tento rok minister odmenil víťazov národného kola súťaže 112 Awards v dvoch kategóriách: „Výnimočný operátor tiesňovej linky“ a „Výnimočná aktivita v oblasti osvety a vzdelávania o čísle tiesňového volania 112“

V kategórii „Výnimočný operátor tiesňovej linky“ zvíťazila operátorka Krajského operačného strediska záchrannej zdravotnej služby v Žiline  Božena Michaláková. Operátorka poskytla pomoc 11-ročnému chlapcovi Filipovi Orelovi,  ktorý sa pri hre v opustenej továrni vážne zranil pádom z z výšky. Operátorka  preukázala výnimočnú profesionalitu a duchaprítomnosť pri zvládaní náročného volania v tiesni, poskytovala chlapcovi nepretržite psychologickú pomoc a motivovala ho k spolupráci, čo bolo kľúčové pre jeho nájdenie a rýchle poskytnutie pomoci. Zarážajúce na tejto udalosti bolo, že kamaráti, ktorí sa s Filipom hrali v opustenej továrni, spanikárili a z miesta nehody ušli. Veľkým šťastím v nešťastí bol pre chlapca funkčný mobilný telefón, ktorý pri páde nerozbil a chlapec aj napriek veľkému utrpeniu zavolal na číslo tiesňového volania 112 a hrdinsky v spolupráci s operátorkou bojoval o svoj život. Za jeho hrdinskosť sa ministerstvo vnútra rozhodlo udeliť cenu aj samotnému Filipovi Orelovi.

Víťazom kategórie „Výnimočná aktivita v oblasti osvety a vzdelávania o čísle tiesňového volania 112“ sa stal Obvodný úrad Košice za organizáciu výtvarnej súťaže „Deň 112 očami detí“, ktorá sa konala pri príležitosti Európskeho dňa 112 vo februári 2013.

Najlepšie práce obvodného i krajského kola boli vystavené v Centre voľného času v Košiciach do júla 2013. V prvej kategórii, v ktorej súťažili žiaci prvého až štvrtého ročníka, zvíťazil Slavomír Denis zo ZŠ Družicová 4, Košice. V druhej kategórii žiakov od piateho do deviateho ročníka získala prvenstvo Nikola Špenerová zo ZŠ Komenského 3, Smižany.  Otvorenie ďalšej výstavy pod názvom "Tiesňová linka 112" sa uskutočnilo 16. augusta 2013 v Spišskom osvetovom stredisku v Spišskej Novej Vsi. Ocenené diela i ďalších 60 vybraných výtvarných prác bude vystavených a verejnosti voľne prístupných do 18. septembra 2013.  Cenu v mene organizácie prevzal prednosta Obvodného úradu Košice Martin Petruško.


Fotogaléria k článku:

815 Autor: Slavomír Denis, ZŠ Košice na Družičovej ulici
Autor: zdroj: www.minv.sk
Popis: Autor: Slavomír Denis, ZŠ Košice na Družičovej ulici
815 Autorka: Nikola Špenerová, ZŠ Komenského v Smižanoch
Autor: zdroj: www.minv.sk
Popis: Autorka: Nikola Špenerová, ZŠ Komenského v Smižanoch

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
slavo je kokot | 27-10-2017 12:40:46
*****any
slavo je kokot | 27-10-2017 12:40:46
*****any
slavo je kokot | 27-10-2017 12:40:46
*****any
slavo je kokot | 27-10-2017 12:40:45
*****any
slavo je kokot | 27-10-2017 12:40:45
*****any

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign