Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Odmietam prax - "vyhraj voľby a môžeš všetko..."

Denne sa stretám s množstvom ľudí a to buď obchodne, alebo ohľadom tvorby článkov v našich médiach. Každým dňom blížiacim sa k dátumu  5. marec -  "deň V" dostávam prakticky pri každom stretnutí otázku - koho budeš voliť? Nie že by v minulosti obdobné otázky nepadli. Teraz však na ľuďoch pozorujem, že si v oveľa vyššej miere uvedomujú dôležitosť práve týchto volieb. Cítim atmosféru niečim obdobnú roku  1998, kedy Mečiar a všetky "zmusy" spojené s ním likvidovali bežných občanov na úkor hŕstky vyvolených a strane loajálnych podnikateľov, politikov a úradníkov.

Dnes sme síce o niekoľko rokov vpredu, no atmosféra medzi ľuďmi je naozaj obdobná. Až príliš veľa káuz  vyšlo a stále vychádza na povrch o ľuďoch a strane, ktorá si volebný úspech evidentne chce kúpiť  cez zvýhodňovanie jednej vybraných skupín občanov nesystémovými a primitívnymi balíčkami tvrdiac, že na ne majú právo. Každú sociálnu vymoženosť jedného občana, však musí iný občan zaplatiť. A rozumne mysliaci ľudia to vedia.

Predražené štátne zákazky, plytvanie v zdravotníctve, predražené nakupovanie zdravotníckych prístrojov, kauza kompa, stovky miliónov Eur v IT  systémoch stále buď nefunkčných, alebo z ďaleka prínosom pre ľudí nezodpovedajúcim očakávaniam. Otázka je, koho očakávania hodnotíme.  Problémy v školstve a v zdravotníctve, vlaky zadarmo -  možno aj preto toľko otázok...

Zatiaľ som sa nikdy priamo k svojej voľbe vopred nevyjadroval. V týchto voľbách budem postupovať inak. Nateraz píšem, koho voliť nebudem. Nebudem voliť tých, ktorí systematickými krokmi dnes už nad únosnú mieru komplikujú život bežným malým a stredným podnikateľom, ktorí z ľudí robia chudákov. Aby im následne mohli hodiť kosť od hodového stola v podobe ďalšieho balíčka, ktorý musíme zaplatiť my všetci. Nebudem voliť tých, ktorí nepodporujú schopných a rozhľadených ľudí, ale stavajú na loajalite k systému a pohodlnosti starať sa o svoju budúcnosť vlastnou hlavou a rukami.

Nie som proti sociálnej politike a podpore slabých. Opačne schvaľujem ju, no za pravidiel, ktoré znesia spoločnosť bez ujmy a s akceptovaním potreby podpory tých, ktorí sociálny program platia. Odmietam sociálne experimenty - ľudia nie sú pokusné zvieratá. A odmietam teóriu  žiaľ úspešne uvedenú do praxe - "vyhraj voľby a môžeš všetko..."

Tak to vidím ja...


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign