Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

ORIGINÁLNY NÁUČNÝ AREÁL VZDELÁVA DETI AJ DOSPELÝCH

DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie |MM| Na Devínskej Kobyle, ktorá je prírodným klenotom Bratislavy, bude slávnostne otvorený nový prírodovedný náučný areál. Atraktívne informačné tabule, ktoré sa na ňom nachádzajú oboznamujú návštevníkov územia s jedinečnosťou prírodných spoločenstiev, upozorňujú na ich zraniteľnosť, ohrozenie a potrebu aktívnej ochrany. Náučný areál oživujú aj interaktívne drevené prvky, paleochodník a informačné tabuľky k zaujímavým druhom.
Devínska Kobyla je prírodným skvostom v celoeurópskom meradle a zároveň obľúbeným oddychovým miestom mnohých Bratislavčanov. Je jednou z najnavštevovanejších turistických lokalít mesta a vedie ňou niekoľko turistických chodníkov. V predchádzajúcich rokoch pribudli v území informačné tabule približujúce geológiu tohto jedinečného miesta, no o prírodných hodnotách tohto územia poskytovalo strohé informácie len niekoľko starších informačných tabúľ. Pritom práve výskyt vzácnych druhov a biotopov či už stepných, lúčnych, lesných, alebo skalných, prispel k tomu, že územie bolo v roku 2004 zaradené do Európskej sústavy chránených území Natura 2000.
„Napriek unikátnosti Devínskej Kobyly, a skutočnosti, že sa v blízkosti Bratislavy nachádza lokalita s tak vysokou biodiverzitou, je povedomie verejnosti o prírodných hodnotách tohto územia stále veľmi nízke. Práve náučný areál má prispieť k zlepšeniu v tejto oblasti. Jeho tvorba trvala niekoľko rokov a jeho súčasťou sú lesný chodník, stepný chodník, paleontologické ihrisko, hmyzí kút a salaš. Veríme, že areál pritiahne pozornosť a zaujme tak veľkých ako aj malých návštevníkov“, hovorí Ján Šeffer, riaditeľ Inštitútu aplikovanej ekológie DAPHNE, ktorý náučný areál vytvoril.
Náučný areál slávnostne otvorí starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor 30.9.2015 o 10:00 na Sandbergu.
Náučný areál realizovala organizácia DAPHNE - IAE, v rámci projektu LIFE+ Príroda „Obnova území NATURA 2000 v cezhraničnom regióne Bratislava“, na ktorom spolupracuje s organizáciou BROZ a Štátnou ochranou prírody. Na realizácii chodníka sa podieľali aj Lesy SR. Projekt je financovaný zo zdrojov EÚ a MŽP SR a čiastočne z projektu “Ochrana druhov a biotopov v Národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla”, ktorý podporila Nemecká spolková nadácia pre životné prostredie (DBU).


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign