Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Osobnosti vyzvali Jána Budaja na kandidovanie za primátora Bratislavy

Ľuba Lesná |MM|  Osobnosti z prostredia občianskych aktivistov, ale aj kultúrneho, spoločenského a politického života vyzývajú  Jana Budaja  kandidovať na post primátora hlavného mesta Slovenska Bratislavy.

Hlavným dôvodom ich výzvy je sklamanie z nedostatočného plnenia volebných sľubov  pravicovej väčšiny poslancov v zastupiteľstve, ale aj  ľavicového primátora. Kľúčovou úlohou tohto volebného obdobia mala byť náprava v nakladaní s majetkom mesta a odstránenie akéhokoľvek korupčného prostredia. Malo prísť k zvýšeniu kvality plánovania mesta, do ktorého by mohli hovoriť aj občania. Sľubovali sa súťaže na mestské stavby – no všetko ide podľa starých koľají. Hoci sa určité pokusy o zmenu urobili, výsledky  považujú za  nedostatočné:

„Zmena, ktorú  Bratislavčanom sľubovali hádam všetci, čo kandidovali v komunálnych  voľbách po páde Andreja Ďurkovského, nenastala. Dlhoroční poslanci pravice, ovládajúci aj dnes väčšinu mestského parlamentu, nesplnili čo voličom sľubovali. Opäť sa navzájom zvolili do dozorných rád, opäť obsadzovali  všetky dôležité posty nie súťažami, ale  straníckymi nomináciami. Na radnici majú opäť žatvu  finančné skupiny a developeri z pozadia strán. Ľavica a jej primátor Milan Ftáčnik sa nepostavili proti, ale sa prispôsobili.

Preto sa v Bratislave opäť predáva náš mestský majetok pod cenu, opäť sa robia dlhy, manipulujú sa výbery znalcov, a územný plán sa pozmeňuje v prospech developerov... zatiaľ čo  mesto  chátra. Doplácame na to vo  zvýšených daniach, drahšom cestovnom, vyšších miestnych poplatkoch - a najmä tým, že musíme sledovať stagnáciu a úpadok hlavného mesta.“

Členovia iniciatívy navrhujú Jána Budaja za kandidáta na primátora Bratislavy nielen pre množstvo jeho konkrétnej práce, ale aj preto, že v ňom vidia záruku, že zvedie boj proti korupčnému prostrediu a neustúpi od požiadavky, aby mesto riadili odborníci a nie stranícki nominanti.

„Ak ho dnes vyzývame ku kandidovaniu, konáme tak preto, aby sa zmeny k lepšiemu už v Bratislave iba nesľubovali, ale uskutočnili. To je dôvod, prečo získavame podporu pre kandidatúru Jána Budaja na post primátora Bratislavy.“

Pod toto odôvodnenie výzvy Jána Budaja kandidovať na post primátora sa podpísali tieto osobnosti :

Elena Pätoprstá, dizajnérka a protikorupčná aktivistka, regionálna poslankyňa

Jaromír Šíbl, ochranca prírody, komunálny poslanec

Ľuba Lesná, publicistka

Juraj Lukáč, lesoochranár

Juraj Smatana, učiteľ, protikorupčný aktivista, regionálny poslanec

Miloš Majko, vydavateľ nezávislých internetových médií, novinár

Viera Dubačová, občianska aktivistka

Anna Remiášová

Peter Hochschorner, tréner

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

Eugen Gindl, publicista, scenárista, politológ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign