Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Oznamovatelia korupčného správania budú chránení

815

MVSR |MM|  Ministerstvo vnútra plánuje na jeseň predložiť na rokovanie vlády návrh zákona o ochrane oznamovateľov korupčného správania. V piatok 30. augusta 2013 na brífingu o tom informovali minister vnútra Róbert Kaliňák a minister spravodlivosti Tomáš Borec.

Hlavnou myšlienkou zákona je, že osoby, ktoré korupciu nahlásia, budú chránené a nebudú šikanované v pracovnoprávnych vzťahoch. Minister vnútra Robert Kaliňák dodal : „Ochrana oznamovateľov sa nebude týkať len korupčného správania, ale aj ďalších nekalých činností, o ktorých sa stále diskutuje."

V poslaneckých návrhoch protikorupčného zákona, ktoré do parlamentu predložili poslanci Daniel Lipšic a Ján Figeľ, bola ako ako motivácia k oznámeniu korupčného správania finančná odmena. Ako upozornil minister spravodlivosti Tomáš Borec: "V našich podmienkach sú finančné odmeny v rozpore s Trestným zákonom. U nás funguje systém povinného ohlasovania korupcie a ten, kto ju neoznámi, je trestne stíhaný."

Téma odmeňovania ešte nie je uzatvorená: "Odmeňovanie nemôže byť generálne. Hovoríme o prípadoch, kde dôjde k nejakej mimoriadnej hospodárskej úspore, tam chceme, aby takáto možnosť bola, nie však vo forme motivácie, ale skôr poďakovania." dodal minister vnútra.

Protikorupčný zákon je vo svojej finálnej fáze. Jeho koordinátorom je splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač. Pod záštitou jeho úradu v súčasnosti prebiehajú rokovania rezortov vnútra, spravodlivosti, práce, sociálnych vecí a rodiny a kultúry. Do procesu tvorby zákona vstupujú aj mimovládne organizácie. Hlavné body sú už predbežne dohodnuté. Zákon ako celok by mohol byť predstavený v priebehu októbra.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign