Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Pamiatku zosnulých si pripomenuli aj na vojenskom cintoríne v Petržalke - Kopčanoch

817

Pamiatku zosnulých si pripomenuli 1.11.2015 aj na vojenskom historickom cintoríne z prvej svetovej vojny v bratislavskej Petržalke - Kopčanoch. Petržalský okrášľovací spolok tam zorganizoval stretnutie, ktoré bolo pietnou spomienkou na 331 vojakov, ktorí sú na cintoríne pochovaní. V programe podujatia, ktoré sa začalo o 14.00 hod vystúpil C. a k. dychový komorný orchester. Jeho členovia boli oblečení v uniformách rakúskej armády z prvej svetovej vojny. Orchester zahral oficiálnu vojenskú skladbu „Modlitba pred bitkou“, ktorá sa hrávala na poľných omšiach pred nastúpením jednotiek na front, aj skladbu „Mal som kamaráta“ smútočnú skladbu talianskej armády, keďže na cintoríne sú pochovaní aj talianski zajatci. Následne položili členovia Petržalského okrášľovacieho spolku, občania a hostia z veľvyslanectiev krajín Nemecka, Ruska, Česka a ďalších krajín pamätné vence k centrálnemu krížu. „Vždy prvého novembra nastúpili na cintorín vojaci z Kopčianskych kasární, vzdali česť a vystrelili čestnú salvu. Táto tradícia existovala medzi rokmi 1921 až 1938, bola prerušená druhou svetovou vojnou a ďalšími rokmi totality a následného nezáujmu.“ povedal počas príhovoru Ernest Húska. Po ukončení pietnej spomienky si účastníci podujatia išli pozrieť výstavu vojnových fotodokumentov a artefaktov, ktorú pripravilo Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ v interiéri vojenského múzea v bunkri B-S 8 Hřbitov.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign