Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Pechotný zrub MJ-S 4 Zatáčka dostal dobový náter

817

Pri odstúpení pohraničia pozdĺž Československo – Rakúskej hranice v úseku Mikulov - Břeclav  na základe Mníchovskej dohody v septembri  1938 bola Nemecku odovzdaná aj hrubá stavba opevnenia. Najviac archívnych fotografií pochádza práve z obdobia okupácie pri návštevách vojakov Vermachtu. Maskovanie malo znázorňovať silné poškodenie objektu a jeho nepoužiteľnosť k obrane. Od roku 2008 je objekt v starostlivosti  klubu Vojenské histórie ROTO Chvalovice. V roku 2015  sa dobrovoľníci klubu rozhodli zrekonštruovať dobovú fasádu, nuž vysúkali si rukávy a pustili sa do roboty. Náterové práce vykonávali počas voľných dní a trvali niekoľko týždňov. Odmenou  pre všetkých zainteresovaných je unikátne zrekonštruovaná fasáda, ktorú chodia obdivovať nielen obyvatelia okolitých obcí, ale aj zahraniční návštevníci. Interiér bunkra je vybavený značným množstvom originálnych historických artefaktov, nechýbajú zbrane, munícia, vzduchotechnika, ani balíčky s bojovými dávkami potravín pre vojakov. Keďže s klubom Vojenskej histórie ROTA Chvalovice naše Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ vojenské múzeum v bunkri BS - 8 má dlhodobo dobré priateľské vzťahy, prišli sme sa niečo nové naučiť a pokochať sa vojenskou atmosférou českých bunkrov. Interiérom nás sprevádzal ten najpovolanejší bunkrológ Rostislav Adam a František  Petermann. Na záver našej návštevy nás Rosťova manželka pohostila výborne upečenými kurencami a František Petermann  nám pripravil rozlúčkovú ukážku streľbu z kanóna. Návšteva bunkra Zátačka bola pre všetkých členov OZ „Zachráňme petržalské bunkre“ mimoriadne zaujímavá a plná príjemných zážitkov, za čo im ďakujeme.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign