Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Plán aktivít pre seniorov na rok 2018 v Bratislave

V rámci prvého zasadnutia Rady seniorov, ktoré sa uskutočnilo dnes v Primaciálnom paláci, privítala jej koordinátorka Jana Miklovičová primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a oboznámila ho s plánom aktivít pre seniorov na tento rok, ktoré mesto pripraví a zabezpečí pre aktívnych seniorov počas nasledujúceho obdobia.

Ako sa vyjadril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal: „Mesto chce zlepšovať život všetkým, ktorí tu žijú a starostlivosť o staršiu generáciu Bratislavčanov meniť na skutky. Príkladom toho sú aj všetky športové, zdravotné, kultúrne či spoločenské podujatia, ktorými chceme vnášať radosť do života seniorov v Bratislave. A budeme v tom pokračovať aj v roku 2018, ktorý bude rokom viacerých okrúhlych výročí.“

Po vyhodnotení úspešnosti jednotlivých podujatí organizovaných mestom z minulého roka, ktoré sa celoročne konajú v Bratislave, sa prítomní členovia Rady seniorov dohodli na predbežnom pláne na tento rok. A to aj pokiaľ ide o podujatia zdravotného charakteru, na ktorých sa podieľa Kancelária Zdravé mesto, ako napr. Škola správneho dýchania alebo kurzy zamerané na posilňovanie a aktivizáciu pamäti pre bratislavských seniorov od 60 do 70 rokov v Mestskej knižnici v Bratislave.

Okrem toho si primátor od prítomných seniorov vypočul, čo ich trápi a zaujíma, pokiaľ ide o dianie v meste a poďakoval za ich dobrovoľnú angažovanosť pri riešení celomestských problémov.

Hlavné mesto kvôli podpore aktívneho života seniorov, ich celoživotného vzdelávania, ako aj pre ich športové a kultúrne vyžitie si pripravilo pre seniorov aj počas tohto roka viaceré zaujímavé podujatia, medzi inými Jarný koncert pre seniorov v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, Letnú bratislavskú univerzitu pre seniorov, 13. ročník bežeckého podujatia ČSOB Bratislava Marathon 2018, na ktorom sa môžu zúčastniť ako aktívni bežci alebo pomáhať ako dobrovoľníci, návštevu bratislavskej ZOO s odborným výkladom, grilovačku s primátorom, odovzdanie ceny Senior roka 2018, ako aj návštevu divadelného predstavenie Radošinského naivného divadla a mnoho ďalších.

Magistrát pod vedením Rady seniorov ako poradného orgánu primátora vťahuje seniorov do života v meste a realizuje projekty zamerané na aktívne starnutie a zvyšovanie povedomia o ňom, čo pokladá za významnú úlohu samosprávy. Sú to práve miestne a regionálne orgány, ktoré v tomto smere môžu zohrať dôležitú úlohu s cieľom vyzdvihnúť užitočnosť starších osôb pre spoločnosť, podporovať aktívne starnutie, zvýšiť jeho uznanie, solidaritu medzi generáciami, vitalitu a dôstojnosť všetkých ľudí.

 

zdroj: bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign