Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Policajné správy z Bratislavského kraja

KRPZ Bratislava |MM|   Máriovi z Bratislavy hrozí za opakovanú majetkovú trestnú činnosť niekoľkoročný pobyt za mrežami

 

Trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky hrozí v prípade preukázania viny 29-ročnému Máriovi z Bratislavy, ktorý sa opakovane dopúšťal na viacerých miestach v piatom bratislavskom okrese majetkovej trestnej činnosti. Podľa doterajších informácií obvinený koncom mesiaca november 2014 odcudzil v priestoroch prízemia jedného z obytných domov na Námestí hraničiarov elektromotor na pracovný výťah v celkovej hodnote 1.752 ,- €. V druhom prípade v čase od 15.12.2014 do 07.01.2015 spolu s ďalším páchateľom prekonal oplotenie jedného z areálov v blízkosti Gesayovej ulice a následne vošiel do vnútorných priestorov tam situovaného skladu, kde odcudzil viacero kusov pracovného náradia – 2ks karbobrúsok, 2 ks profesionálnych vŕtačiek, elektrickú pílu ako aj viacero kusov klieští. Z miesta následne odišiel na neznáme miesto. Krádežou bola spôsobená poškodenej firme škoda vo výške 1280 ,- €. V treťom prípade sa obvinený v priebehu mesiaca Január 2015 vlámal do priestorov posilňovne v blízkosti Gessayovej ulice, kde z vnútorných priestorov odcudzil viacero kusov veľkých činiek, malých činiek ako aj kotúčov. Škoda ktorú spôsobil krádežou bola vyčíslená na viac ako 500,-€. V štvrtom prípade sa obvinený poškodil v nočných hodinách zo dňa 29.12.2014 na 30.12.2014 magnetický zámok jedného z obytných domov na Gercenovej ulici. Následne vošiel do vnútorných pivničných priestorov, kde sa pokúsil odcudziť tam uložené veci. Nakoľko však vo svojom konaní bol neúspešný, z miesta utiekol na neznáme miesto, pričom počas úteku z obytného domu poškodil vstupné dvere, čím spôsobil škodu na majetku vo výške 182 ,- €. Na základe vykonaných úkonov, miestnej znalosti ako aj operatívno pátracej činnosti sa podarilo príslušníkom PZ menovaného stotožniť a v zmysle zákona obmedziť na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov mu bolo povereným príslušníkom vznesené obvinenie z prečinu krádeže a následne bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Zároveň bol spracovaný podnet k jeho väzobnému stíhaniu.

 

 

Občianke Bulharska hrozí za krádež finančnej hotovosti až dvojročný trest

Až dvojročný pobyt za mrežami hrozí v zmysle trestného zákona 24-ročnej Atanaske Dobreva, občianke Bulharskej republiky, ktorej poverený príslušník Policajného zboru  vzniesol obvinenie z prečinu krádeže. Obvinená včera, krátko po 13.00 hod odcudzila v priestoroch jedného z obchodov na Bielej ulici poškodenému 55-ročnému občanovi Ukrajiny zo zadného vrecka nohavíc peňaženku. Okrem finančnej hotovosti v nej poškodený mal aj osobné doklady a platobné karty, preto mu odcudzením vznikla celková škoda vo výške 90 ,- €. Hliadkou policajného zboru bola menovaná v krátkom čase obmedzená na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnená v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign