Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Policajti objasnili prípad krádeže liekov, ktorou bola spôsobená škoda veľkého rozsahu

KRPZ Bratislava |MM|   Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave objasnili prípad krádeže liekov v treťom bratislavskom okrese zo dňa 24.05.2016, ktorou bola spôsobená škoda vo výške takmer 568.000,- Eur. Vzhľadom na veľkosť spôsobenej škody si prípad na mieste v súlade s príslušnými internými predpismi ihneď prevzalo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave. Do dvoch týždňov od spáchania skutku už čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu krádeže 34-ročný Ján CH. z Bratislavy. Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie bolo v danom prípade vyšetrovateľom Policajného zboru vznesené obvinenie aj 39-ročnému Danielovi  P. z okresu Senica zo  zločinu podielnictva a 38 – ročnému Radovanovi T. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu podielnictva. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania sa mal obvinený Ján Ch. s doposiaľ neznámym páchateľom v nočných hodinách dňa 24.05.2016 vlámať do vnútorných priestorov skladu farmaceutickej spoločnosti na Starej Vajnorskej ulici v Bratislave. Z priestoru slúžiaceho na uskladnenie liekov mali následne odcudziť lieky prevažne na liečbu onkologických ochorení ako aj  ochorenia  diabetess mellitus, určených na ich ďalšiu distribúciu. Podľa zistení polície si mali obvinení Radovan T. a Daniel P. lieky pochádzajúce z tejto  trestnej činnosti prevziať a odviesť na neznáme miesto. Policajti na základe operatívno-pátracej činnosti odcudzené lieky ako aj osoby v tom čase podozrivé zo spáchania skutku vypátrali. Vypátraním liekov, ktoré nie sú bežne dostupné a nie sú ani voľno predajné, tak policajti znížili možný negatívny dopad na zdravie pacientov. Vyšetrovateľ PZ v danom prípade zároveň spracoval podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. V súlade s Trestným zákonom hrozí Jánovi Ch. v prípade preukázania viny  trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Obvineným z trestného činu podielnictva, Radovanovi T. hrozí trest odňatia slobody na dvanásť až dvadsať rokov a Danielovi P. na tri až osem rokov. Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberá odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign