Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Policajti počas včerajšej osobitnej kontroly zistili na cestách Bratislavského kraja 156 porušení pravidiel cestnej premávky

KRPZ Bratislava |MM|  Aj napriek tomu, že polícia na cestách Bratislavského kraja denne vykonáva kontroly zamerané na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, niektorí vodiči sú nenapraviteľní. Svedčí o tom 156 prípadov porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré policajti zaznamenali počas včerajšej celokrajskej osobitnej kontroly. V blokovom konaní policajti vyriešili 124 priestupcov. Až v 97 prípadoch sa porušenia pravidiel cestnej premávky dopustili vodiči motorových vozidiel. Priestupky na úseku bezpečnosti a plynulosti počas kontroly policajti zistili aj v prípade nemotorových účastníkov cestnej premávky, v 21 prípadoch sa ich dopustili chodci a v 6 prípadoch išlo o cyklistov. 29 priestupcov policajti vybavili napomenutím, 3 priestupky bolo oznámené na prejednanie príslušnému správnemu orgánu. Najvyššiu dovolenú rýchlosť prekročilo až 45 vodičov, 2 vodiči nedali prednosť v jazde. Bez  zapnutých bezpečnostných pásov jazdil 1 vodič, 9 vodičov počas jazdy telefonovalo. Jazdu bez ustanoveného osvetlenia policajti zistili v prípade 4 vodičov, nesprávne predchádzal 1 vodič, nesprávny spôsob jazdy policajti zistili v prípade 1 vodiča, technický stav vozidla nezodpovedal ustanoveným podmienkam prevádzky v cestnej premávke v 13 prípadoch. Ostatných porušení pravidiel cestnej premávky sa dopustilo 21 vodičov. Požitie alkoholu a iných návykových látok policajti u účastníkov cestnej premávky nezistili. Počas kontroly policajti zadržali 6 vodičských preukazov, 9 osvedčení o evidencii vozidla a 2 tabuľky s evidenčným číslom. S cieľom pozitívneho vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie, za účelom zníženia nehodovosti a následkov dopravných nehôd bude Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Bratislave na cestách Bratislavského kraja vo vykonávaní osobitných kontrol aj naďalej pokračovať.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign