Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Polícia bude nekompromisnejšia k nedisciplinovaným účastníkom cestnej premávky

 Prezídium PZSR |MM| Polícia sprísni kontroly dodržiavania základných povinností vodičov voči chodcom a opačne. Policajti sa okrem iného zamerajú na spôsob, akým chodci prechádzajú cez cestu. Je dôležité, aby si uvedomili, že aj oni sú účastníkmi cestnej premávky a musia sa riadiť pravidlami cestnej premávky, tak ako vodiči.V záujme bezpečnosti účastníkov cestnej premávky budú policajti riešiť priestupky nekompromisne v súlade so zákonom. Chodcom bude za porušenie predpisov uložená pokuta vo výške 50 eur a v správnom konaní až 100 eur.

     Policajti neustále chodcov, ale aj vodičov vyzývajú a upozorňujú na dodržiavanie pravidiel v cestnej premávke, na vzájomné rešpektovanie sa a opatrnosť najmä v blízkosti priechodov pre chodcov. Nevenujú však tomu pozornosť. Za prvý mesiac v tomto roku zavinili chodci 49 nehôd, z nich deväť na priechode. Až 18 chodcov zavinilo nehodu pod vplyvom alkoholu. Osem chodcov prišlo o život. V januári sa stali denne štyri nehody s účasťou chodcov, celkom 126. Na priechodoch evidujeme 39 nehôd, v ich blízkosti jednu a 86 nehôd ostatných, ako napríklad prebiehanie cez cestu mimo priechodu, či krížom cez viac jazdných pruhov. Celkový počet nehôd sa znížil, evidujeme 988 nehôd, čo je o 153 menej ako v januári 2013. Ťažké zranenia utrpelo 69 osôb (o 29 menej ako minulý rok v januári), ľahko sa zranilo 383 osôb (o 57 menej), zomrelo však o 18 osôb viac ako minulý január, teda 30.

     Akákoľvek aktivita Policajného zboru, či už ide o preventívne akcie, napomenutia, alebo varovania nie je účinná bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky. Opätovne pripomíname, že chodci majú po novom ( od 1.1.2014)  povinnosť nosiť reflexné prvky alebo odev aj v obci, ak sa pohybujú po vozovke teda na miestach, kde nie sú vybudované chodníky pre chodcov. Zavedením tohto pravidla polícii nejde o represiu, skôr o prevenciu, výchovu chodcov a snahu ochrániť čo najviac životov. Polícia vyzýva chodcov i cyklistov, aby túto povinnosť nezanedbávali. Zlé viditeľné podmienky znižujú reakcie vodičov.  Je veľmi dôležité, aby bol chodec na ceste viditeľný, a tým sa stáva práve vďaka reflexným prvkom. Vzhľadom na to, že chodci sú najzraniteľnejšou kategóriou účastníkov cestnej premávky, polícia im bude aj v nasledujúcom období venovať maximálnu pozornosť.

     Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov musia brať ohľad aj na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign