Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Pomôcť deťom zo sociálne slabších rodín je možné aj darovaním kníh, hlavné mesto podporuje Projekt, ktorý nič nestojí

Bratislavská samospráva nezabúda v rámci svojich projektov a pomoci ani na sociálne slabších či ľudí, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi či krízovej situácii. Či už ide o poskytnutie dočasnej strechy nad hlavou v nájomných bytoch, ubytovniach a krízových centrách alebo poskytnutie finančných príspevkov pre mnohodetné rodiny na nákup školských potrieb a pod.
V neposlednom rade je to aj podpora voľnočasových aktivít pre deti pochádzajúce z rodín z chudobnejších pomerov, pre ktorých je finančne neúnosná aj kúpa jednej knižky či učebnice. Príkladom je iniciatíva s názvom Projekt, ktorý nič nestojí, ktorý organizuje mestské Centrum voľného času Gessayova (CVČ) pod gesciou primátora Bratislavy Milana Ftáčnika.

Cieľom projektu je predovšetkým vyzbierať a darovať rozprávkové knihy, leporelá, encyklopédie, slovníky, spevníky či notové materiály pre hru na hudobné nástroje. Podľa organizátorov totiž darovanie knižky, ktorá pre svojho doterajšieho majiteľa už nie je zaujímavá, alebo z nej už „vyrástol“, nestojí nič a jej novému vlastníkovi prinesie takýto čin nielen úžitok, ale aj značnú radosť. Ďalším cieľom je poukázať na neľahké životné podmienky detí zo slabších sociálnych pomerov v spišskom regióne na východe Slovenska.

Do zbierky, ktorá bola vyhlásená koncom mája tohto roka, sa zapojili deti a dobrovoľníci počas detských letných táborov, pri zápise do záujmových krúžkov v centrách voľného času, na rôznych kultúrnych podujatiach pre deti a ich rodičov, ale aj žiaci niektorých materských či základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti hlavného mesta. Doteraz sa podarilo vyzbierať vyše tisíc kníh, zbierka však pokračuje do konca októbra, kedy budú všetky knihy odovzdané  prostredníctvom Úradu splnomocnenca Úradu vlády SR pre rómske komunity deťom v Spišskonovoveskom kraji. Slávnostné odovzdanie sa uskutoční 30. októbra popoludní počas Tekvicového dňa v CVČ Gessayova.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign