Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Poslanci Mestského zastupiteľstva schválili nové VZN týkajúce sa používania pyrotechniky

817

Po 1. novembri 2016 bude na celom území Bratislavy platiť nové všeobecne záväzné nariadenie o používaní zábavnej pyrotechniky, ktoré zakazuje používanie pyrotechniky kategórií F2 a F3 počas celého roka. Zákaz používať tieto druhy pyrotechniky bude platiť aj počas osláv Silvestra a Nového roka. Takýto návrh VZN schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 29. septembra 2016. Je možné však naďalej používať výrobky kategórie F1 a F4. Bratislavčania podľa takto schváleného všeobecne záväzného nariadenia od 1. novembra nebudú môcť používať pyrotechnické výrobky v kategórii F2 a F3 počas celého roka. Ide o pyrotechniku, ktorá je dostupná voľne v predaji, napríklad delobuchy, svetlice a ďalšie. Zo zákona je povolené vykonávať len ohňostrojné práce realizované spôsobilými osobami (profesionálmi) t.j. používať výrobky v kategórii F4. Ide o pyrotechniku, ktorá nie je voľne dostupná v predaji a môžu ju používať len osoby na to spôsobilé.  Túto povolenú pyrotechniku je však možné vykonávať na základe povolenia obvodného banského úradu aj počas roka Na dodržiavanie všeobecne záväzného nariadenia budú dohliadať mestskí policajti, ktorí v prípade jeho porušenia môžu udeliť pokutu až do výšky 500 eur.

Pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia počítal s výnimkou používania zábavnej pyrotechniky v kategórii F2 a F3 v dňoch od 31. decembra od 22.00 h do 1. januára 02.00 h. Zastupiteľstvo však vyhovelo návrhu niektorých poslancov, ktorí odporučili celoročný zákaz. Pôvodné všeobecne záväzné nariadenie, ktoré platilo od roku 1999, zakazovalo používať zábavnú pyrotechniku, s výnimkou oslavy Silvestra a Nového roka v čase 31.12. od 18.00 h do 1.1. do 03.00 h či počas registrovaného verejného kultúrneho podujatia. 

 

 

 


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign