Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

POZITÍVNE PRÍKLADY V MANAŽMENTE ÚZEMÍ NATURA 2000

815

Daphne |MM| Daphne – Inštitút aplikovanej ekológie chce podporiť výmenu skúseností medzi profesionálmi zapojenými do riadenia starostlivosti o územia Natura 2000 a podporiť tak hľadanie efektívnych riešení pri manažovaní týchto území. Organizácia Daphne pripravila regionálne semináre zamerané na ochranu prírody v územiach Natura 2000, na ktorých chce účastníkom prezentovať príklady dobrej praxe v oblasti uplatňovania právnych predpisov v starostlivosti o územia Natura 2000 a rozvinúť diskusiu o otázkach manažmentu týchto území a problémoch, ktoré sú s tým spojené. „Podporiť tým chceme výmenu skúseností medzi profesionálmi zapojenými do riadenia starostlivosti o územia Natura 2000. Účastníci budú mať možnosť predstaviť príklady problémov území Natura 2000 z vlastnej praxe a diskusiou s ostatnými účastníkmi hľadať na ne riešenie“ uviedol Mgr. Janák, koordinátor projektu „Ochrana prírody Naturou 2000.“
„V praktickom manažmente území Natura 2000 sa často stretávame s negatívnymi príkladmi, keď sa patričnú ochranu a starostlivosť pre druhy alebo biotopy európskeho významu nedarí zabezpečiť a každá snaha naráža na právne prekážky, nedostatočné finančné a personálne zabezpečenie alebo neochotu zainteresovaných skupín spolupracovať. Aj na Slovensku však nájdeme svetlé výnimky, ktoré môžu inšpirovať k prekonávaniu týchto prekážok a motivovať k nachádzaniu riešení“ dodáva
Mgr. Janák. Medzi pozitívne príklady patria napr. viaceré projekty zamerané na zabezpečenie obhospodarovania lúčnych spoločenstiev, ktoré sa realizovali v spolupráci s miestnymi hospodármi. Pravidelná kosba či pastva hospodárskymi zvieratami ako aj ich správne načasovanie výrazne prispieť k ochrane ohrozených druhov rastlín a živočíchov, ktoré trvalé trávne porasty obývajú alebo vyhľadávajú kvôli potrave.
Pozitívne príklady, nielen z oblasti poľnohospodárstva budú predstavené na seminároch v Bratislave, vo Varíne a v Prešove.
Semináre sa realizujú v rámci projektu, financovaného z Blokového grantu pre MVO a podporu partnerstiev švajčiarsko-slovenskej spolupráce, prostredníctvom Nadácie Ekopolis. Seminár vo Varíne sa pripravuje v spolupráci so Správou Národného parku Malá Fatra.


Pre viac informácií kontaktujte prosím: Mgr. Milana Janáka
janak@daphne.sk, 0948 096 821.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Daphne - Inštitút aplikovanej ekológie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign