Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Práce na rekonštrukcii Trnavského mýta pokračujú podľa plánu

815

Rekonštrukcia Trnavského mýta ide podľa stanoveného harmonogramu ako vo vnútri podchodu, tak na povrchu. Aktuálne sa pripravuje osadenie nových eskalátorov, realizuje sa tepelná izolácia nosných betónových prievlakov či kanalizácia v obchodných prevádzkach. Na povrchu sa menia asfaltové povrchy chodníkov a križovatiek.

"Celkovo môžem zhodnotiť, že som s priebehom prác spokojný a ak všetko pôjde aj naďalej tak ako doteraz, novým a moderným podchodom sa prejdeme v lete 2018.“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

 
Aktuálne boli demontované viaceré eskalátory v podchode. V súčasnosti sa tiež uskutočňujú stavebné práce týkajúce sa prípravy priestorov pre osadenie eskalátorov vo výstupe k Tržnici, nákupnému centru Centrál a dvom nástupištiam električiek. Zároveň sa už realizujú práce na vyhotovovaní deliacich priečok medzi jednotlivými obchodnými prevádzkami, tepelnej izolácii nosných betónových prievlakov a kanalizácii v obchodných prevádzkach. 
 
Práce paralelne prebiehajú aj na povrchu podchodu, pričom bol vybudovaný bezbariérový prístup k električkovým nástupištiam od zastávky MHD Krížna – Levická. V celom priestore boli zároveň vybudované nové asfaltové povrchy chodníkov (oprava chodníka od križovatky Krížna – Levická k OC Centrál či oprava chodníka z podchodu Trnavská – Vajnorská).  Nasledovať bude oprava chodníka od nemocnice ŽSR až po vstup do Tržnice a oprava chodníka od Kukučínovej po vstup do Istropolisu. Súčasne sa bude realizovať aj oprava, náter a výmena zábradlí v celom priestore Trnavského mýta.
 
Práce na rekonštrukcii sú stále spojené s čiastočnými obmedzeniami, ktoré sú nutné z hľadiska bezpečnosti chodcov. S cieľom zabezpečiť čo najväčšiu možnú ochranu pre užívateľov podchodu boli vybrané alternatívne trasy, na ktorých sa zhodli odborníci z dopravy, Dopravného podniku Bratislavy, Mestskej polície a Krajského dopravného inšpektorátu. Trasy boli zároveň odsúhlasené Operatívnou komisiou pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení magistrátu. 
 
Hlavné mesto spolu s investorom Immocap Group, a.s. opätovne prosia verejnosť, aby s ohľadom na svoju vlastnú bezpečnosť využívala alternatívne trasy, ktoré sú vyznačené v okolí Trnavského mýta, v spojoch mestskej hromadnej dopravy jazdiacej cez Trnavské mýto či v okolitých inštitúciách. Bližšie informácie, ako aj alternatívne trasy, nájdete na webovej stránke hlavného mesta a na webovej stránke www.trnavskemyto.sk.
 
zdroj: bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign