Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Premávka MHD počas vianočných prázdnin a novoročných sviatkov

Bratislavský magistrát informuje cestujúcu verejnosť, že počas vianočných prázdnin a novoročných sviatkov bude od 23. decembra 2015 až do 8. januára 2016 platiť prevádzkový režim „pracovný deň – školské prázdniny“.
 
Dňa 24.12. 2015 (Štedrý deň) bude premávka zabezpečená ako v dňoch pracovného pokoja. Po 17. hodine bude denná premávka na všetkých linkách MHD postupne ukončená. Od 18:30 začne premávka liniek nočnej dopravy z Hlavnej stanice/Hodžovho námestia, ktorá bude zabezpečená cca do 06:30 nasledujúceho dňa. Odporúčame cestujúcej verejnosti využiť na polnočné omše vozidlá liniek nočnej dopravy.
 
Dňa 25.12. 2015 (Prvý sviatok vianočný) premávka ako v dňoch pracovného pokoja. Prvé odchody budú zabezpečené z centra mesta približne od 06:30, resp. cca o 07:00 z okrajových častí mesta (z opačných konečných zastávok).
 
Dňa 26.12. 2015 (Druhý sviatok vianočný) premávka ako v dňoch pracovného pokoja.
 
Dňa 31.12. 2015 (Silvester) budú vozidlá MHD zabezpečovať premávku ako v dňoch pracovného pokoja, okrem autobusových liniek č. 153, 525, 801 a 901, ktoré budú premávať v režime „pracovný deň – školské prázdniny“. Približne od 22:00 bude vylúčená električková doprava v časti historického centra mesta (Jesenského, Námestie Ľ. Štúra) z dôvodu osláv príchodu nového roka.
 
Električky linky č. 1 budú premávať okružnou trasou. V smere od Hlavnej stanice zo zastávky „Poštová-Martinus“ (na Obchodnej ul.), cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Americké námestie, Blumentál, Vazovovu, Krížnu, Špitálsku, Námestie SNP, od zastávky „Námestie SNP“ na Hlavnú stanicu po stálej trase.
 
Električky linky č. 4 budú premávať medzi zastávkami „Park kultúry“ a „Kamenné námestie/Mariánska“ obojsmerne cez tunel, Kapucínsku, Námestie SNP.
 
Z dôvodu očakávaného príchodu Nového roka bude v neskorých večerných hodinách približne od 23:30 do cca 02:00 nasledujúceho dňa uzavreté aj Vajanského nábrežie, čím príde ku skráteniu trasy u autobusovej linky č. 28 pri poslednom spoji z Devínskej Novej Vsi len po Most SNP a k presmerovaniu nočnej linky N33.
 
Autobusy linky N33 budú premávať v smere Dlhé diely od zastávky „Wüstenrot“ na Dostojevského rade zachádzkou cez Petržalku k terminálu Most SNP, kde z nástupišťa č. 2 (ako autobusy liniek 29, 901) pokračujú Nábrežím arm. gen. L. Svobodu po svojej trase. V opačnom smere na Hlavnú stanicu obslúžia zastávku „Most SNP“ - výstupište linky č. 70. K zastávke „Wüstenrot“ opäť obchádzkou cez Petržalku. Počas trvania dopravných obmedzení neobslúžia obojsmerné zastávky „Most SNP“ na Rázusovom nábreží, „Námestie Ľ. Štúra“ a „Malá scéna“.
 
V noci z 31. decembra 2015 na 1. januára 2016 bude približne od 23:30 do cca 06:30 zabezpečená mimoriadna posilová doprava na vybraných autobusových a trolejbusových linkách MHD na pokrytie zvýšených nárokov osláv príchodu Nového roka. V uvedenom čase budú navyše prevádzkované električkové linky N5, N8 a N10.
 
Električky linky N5 budú premávať po štandardnej obojsmernej trase Dúbravka - tunel - Rača
 
Električky linky N8 budú premávať medzi zastávkami Astronomická (Ružinov) a „Poštová-Martinus“ na Obchodnej ul. po identickej trase linky č. 8. Od zastávky „Poštová-Martinus“ už s označením linky N10 cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú do Vozovne Jurajov dvor.
 
Električky linky N10 budú premávať v smere do mesta z Vozovne Jurajov dvor po trase: Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, od zastávky „Mariánska“ už s označením linky N8 v smere Ružinov cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Záhradnícku, Ružinov.
 
Dňa 1. januára 2016 premávka ako v dňoch pracovného pokoja. Prvé odchody z konečných zastávok z centra mesta približne od 06:30, resp. cca o 07:00 z okrajových častí mesta (z opačných konečných zastávok).
 
Dňa 6. januára 2016 premávka ako v dňoch pracovného pokoja (obnovenie premávky študentskej autobusovej linky č. 131 a 141).
 
Dňa 11. januára 2016 štandardný prevádzkový režim.
 
Zdroj: DPB ,a.s. 
 
zdroj: www.bratislava.sk
 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign