Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Príďte na zastupiteľstvo! O zákaze herní v Bratislave sa rozhodne budúci štvrtok 30.3.2017

Iniciatíva Zastavme hazard |MM|    Po viac ako mesiaci od neúspešného hlasovania o úplnom zákaze herní v Bratislave sa na pôdu mestského zastupiteľstva táto téma vráti. Iniciatíva Zastavme hazard preto pozýva všetkých Bratislavčanov na zasadnutie mestského zastupiteľstva v Bratislave, ktoré sa uskutoční budúci štvrtok 30.3.2017 o 8:30 v Primaciálnom paláci. Zákaz herní má byť na programe od 10:00. Iniciatíva Zastavme hazard pevne verí, že mestskí poslanci pri tomto hlasovaní vypočujú hlas viac ako 136 tisíc Bratislavčanov, ktorí požadujú úplný zákaz hazardu na území hlavného mesta.

Vzhľadom na súčasný zákon o hazardných hrách neexistuje rozumná a funkčná alternatíva k úplnému zákazu herní v Bratislave. Peter Beňa vysvetlil: “Ako alternatíva k úplnému zákazu sa ponúka ponechanie 80 herní v Bratislave. Mestskí poslanci nevedia všeobecne záväzným nariadením zaručiť ani to, že ich bude iba 80, ani to, že nepribudnú nové herne či megakasíno. Práve naopak, ak splnia podmienky, budú musieť byť povolené. Okrem toho sa nedá limitovať počet hracích prístrojov v jednotlivých herniach ani v meste ako celku. Od 1.1.2017 navyše platí zákon, ktorý umožňuje patologickým hráčom znovu hrať aj keď v minulosti títo hráči alebo ich blízki príbuzní požiadali konkrétne herne o zákaz vstupu. Registrácia hráčov nie je povinná a tak si hráči nemôžu nastaviť maximálne vklady a prehry ani dobu hrania, aby sa tak chránili pred rizikom patologického hráčstva. Súčasný zákon pri ponechaní 80 herní vôbec nechráni hráčov a preto je čiastočný zákaz iracionálne a pred verejnosťou neobhájiteľné riešenie. Za nefunkčný tzv. čiastočný zákaz podľa súčasného zákona by sme petíciu nikdy nezbierali.”

Jozef Melicher povedal: “Spolu s blížiacim sa hlasovaním o úplnom zákaze herní v Bratislave vznikla na sociálnych sieťach kampaň #nehazarduj, ktorá vyzýva občanov, aby si urobili svojku (selfie) pred ľubovoľnou herňou, čím upozornia na zahltenie bratislavského verejného priestoru veľkým množstvom herní. Do komentára môžu Bratislavčania napísať aj to, s čím v živote nehazardujú. Mnohé herne sa nachádzajú v blízkosti bytových domov, či škôl a škôlok. Taktiež pozývame všetkých poslancov mestského zastupiteľstva v Bratislave, aby sa do kampane zapojili a vyjadrili svoje stanovisko hlasovať za úplný zákaz herní v Bratislave.”

Iniciatíva Zastavme hazard verí, že sa v Bratislave podarí docieliť úplný zákaz herní a tak pomôcť ku krajšiemu, lepšiemu a kultúrnejšiemu životu pre všetkých obyvateľov Bratislavy.

 

Za Iniciatívu Zastavme hazard

 

Aliancia za rodinu

Anton Chromík

Peter Beňa

 

Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina

Michal Svetko

 

Federácia skautov Európy

Jozef Melicher

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign