Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor Ivo Nesrovnal predstavil bratislavčanom výzvy hlavného mesta

817

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal 13. septembra predstavil viaceré výzvy, pred ktorými Bratislava ešte tento rok stojí a v ktorých by chcel podniknúť potrebné kroky. Kľúčové výzvy mesta do konca roka 2016 sa týkajú zavedenia miestneho poplatku za rozvoj, návrhu parkovacej politiky, riešenia problematickej otázky náhradných nájomných bytov, prípravy rozpočtu na rok 2016 a prípravy všeobecne záväzného nariadenia za obmedzenie hazardu v meste.

„Za necelé dva roky sa nám podarilo urobiť obrovský krok vpred. Máme za sebou reálne a nespochybniteľné výsledky. Riešime nielen problémy, ktoré boli dlhodobo zanedbávané, ale rovnako pracujeme aj na výzvach, ktoré sme si vytýčili sami s cieľom posunúť Bratislavu vpred úspešným európskym metropolám. To všetko častokrát aj za cenu konfliktov a politikárčenia zo strany niektorých komunálnych politikov, ktoré sa začínajú objavovať v súvislosti s blížiacimi sa voľbami,“povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Máme však jasne stanovené priority, ktoré chceme vyriešiť do konca tohto kalendárneho roka a o každú z týchto vecí som rozhodnutý tvrdo bojovať,“ dodal primátor. Ako ďalej poznamenal, po necelých dvoch rokoch vo funkcii primátora sú jasné reálne a nespochybniteľné výsledky, ako napríklad dokončenie Starého mosta a Štúrovej ulice a tým odvrátenie finančného kolapsu mesta, približne 37 km opravených ciest, zlepšená starostlivosť o zeleň či zrevitalizované viaceré verejné priestory. „Riešime teda aj problémy, pred ktorými moji predchodcovia len zatvárali oči,“ podotkol Nesrovnal.

„Do konca roka nás čaká niekoľko významných tém: spoločná a jasne definovaná parkovacia politika, riešenie niekoľkoročného problému s poskytnutím náhradného nájomného bývania, zavedenie miestneho poplatku za rozvoj, príprava ďalšieho rozvojového rozpočtu či obmedzenie hazardu v meste,“avizoval najpálčivejšie témy najbližších mesiacov primátor.

Podľa primátora sú to všetko ťažké témy, ktorých presadenie si bude vyžadovať podporu zo strany mestského zastupiteľstva a aj vedenia mestských častí. „Nebude to jednoduché, pretože čím viac meníte desaťročia zanedbaný systém, tým väčší odpor sa proti zmenám dvíha. Začína sa zvolebnievať a je zrejmé, že o každú vec budeme musieť tvrdo bojovať,“ dodal primátor.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign