Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor Ivo Nesrovnal prijal veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko v SR Thomasa Götza

815
Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal prijal v stredu (28. január) v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko v SR Thomasa Götza. Išlo o nástupné prijatie nemeckého veľvyslanca, ktorý pôsobí na Slovensku od júla minulého roka.
 
Veľvyslanec sa zaujímal predovšetkým o základné priority, ktoré by chcel nový primátor Bratislavy po nástupe do funkcie riešiť. Ako uviedol primátor Nesrovnal, v prvom rade sa mesto bude musieť vysporiadať so štrukturálnymi a kompetenčnými problémami. Zákony sú dlhodobo nastavené tak, že mestu vo výraznej miere kompetencie limitujú.

 

Veľkým problémom pre Bratislavu je otázka financií a to nie je len kvôli samotnému zadlženiu mesta, ale najmä vo vzťahu k postaveniu mesta a s tým súvisiacim prerozdeľovaním finančných prostriedkov. Ďalším znevýhodnením Bratislavy je obmedzenie možností čerpať európske fondy, keďže mesto je vysoko nad priemerom HDP Európskej únie.

 

Z konkrétnych priorít v rozhovore s nemeckým veľvyslancom primátor spomenul napríklad zlepšenie manažmentu samosprávnych inštitúcií, urýchlenie procesov, opravu ciest, riešenie parkovania, čistotu v meste a i.

 

Veľvyslanec uznal výzvy, ktoré pred Bratislavou stoja pričom pripomenul, že je aj v záujme samotného štátu, aby jeho hlavné mesto prosperovalo. V reakcii na to primátor veľvyslanca oboznámil s jeho zámermi rokovať na túto tému aj s najvyššími ústavnými činiteľmi.

 

V rozhovoroch ďalej rezonovali témy turizmus, či fungovanie verejnej dopravy v meste. Podľa primátora Nesrovnala, základnou formou udržateľného turizmu je susedský turizmus. Čo sa týka verejnej dopravy, mesto má v tejto oblasti veľa zámerov, ktoré bude treba riešiť.

 

Veľvyslanca zaujímal aj vzťah Bratislavy k nemeckým mestám, ako ale uviedol primátor Nesrovnal, Bratislava má omnoho hlbšie štrukturálne problémy s tým, že kompetenciami či cieľmi sú nemecké mestá podstatne ďalej. Príkladom je hlavné mesto Berlín, ktoré je napr. z pohľadu verejnej dopravy vzorovým modelom integrovaného systému.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign