Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor Ivo Nesrovnal sa stal prezidentom podunajských miest a regiónov

815
Nemecké mesto Ulm sa dnes stalo miestom historickej udalosti pre hlavné mesto SR Bratislavu. Primátora Iva Nesrovnala dnes na 8. európskej konferencii podunajských miest a regiónov v Ulme zvolili za prezidenta Výkonného výboru Rady podunajských miest a regiónov (CoDCR) na rok 2016. Post prezidenta prevzal od súčasného primátora Ulmu Iva Gönnera.
 

V rámci svojho príhovoru primátor Ulmu konštatoval, že rozbehnutá práca výboru vo všetkých oblastiach musí plynule pokračovať, pričom rola Bratislavy ako budúceho hostiteľského mesta v spojení s rolou prezidenta pána primátora Iva Nesrovnala je najmä v reprezentácii spoločnej politiky dunajských miest a ich obyvateľov. „Preto som veľmi rád, že pán primátor Ivo Nesrovnal prijal ponuku výboru a je tu medzi nami,“ povedal Ivo Gönner.

Bratislava, ako prvé mesto z bývalého východného bloku a stredoeurópskych krajín V4 bude v roku 2016 dejiskom významných udalostí – zasadnutia 7. summitu európskych regiónov a miest, 5. výročného fóra Dunajskej stratégie a 9. európskej konferencie dunajských miest a regiónov. Pre Bratislavu znamená hosťovanie uvedených vrcholných európskych podujatí príležitosť ďalej plnohodnotne rozvíjať nadnárodnú spoluprácu krajín v dunajskom regióne. Zároveň môžu tieto udalosti priniesť do Bratislavy nové impulzy a možnosti vytvorenia cezhraničnej spolupráce. „Pokiaľ Dunaj spája, prináša prosperitu, pokiaľ rozdeľuje, prináša chudobu,“ priblížil svoj postoj primátor I. Nesrovnal.

Hlavné mesto Slovenska má týmto výnimočnú príležitosť prezentovať sa ako kreatívny logistický uzol Európy, ktorý spája modernosť, otvorenosť, kultúrnosť, pohostinnosť
s historickou tradíciou korunovačného mesta. Výraznou pridanou hodnotou z hosťovania aktivít európskeho významu bude zvýšený dopyt po kvalitných hotelierskych, gastronomických, turistických a ďalších spoločenských službách v Bratislave.

Primátor Ivo Nesrovnal sa dlhodobo angažuje v oblasti posilňovania a rozvíjania významu Dunaja pre mesto Bratislava a Slovensko. Vo svojom príhovore primátor v krátkosti zhrnul históriu hlavného mesta od pádu železnej opony. "Sme síce mladé mesto z pohľadu politického usporiadania, ale hrdé mesto z pohľadu histórie," uviedol primátor I. Nesrovnal. Ďalej uviedol, že: „Bratislava ťaží zo svojej polohy hraničného mesta, najmä v prepojení na intenzívnu cezhraničnú spoluprácu s Rakúskom, Maďarskom a Českou republikou.“
Zároveň skonštatoval, že Slovenská republika sa počas predsedníctva v Dunajskej stratégii sústredí prioritne na dve témy – ochranu životného prostredia a znalostnú ekonomiku. Uvedené oblasti Slovensko spolukoordinuje v rámci Dunajskej stratégie. Záverom svojho vystúpenia primátor I. Nesrovnal pozval prítomných na návštevu do Bratislavy nielen pri príležitostiach spojených s vyššie uvedenými podujatiami na najvyššej EÚ úrovni.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk
815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk
815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign