Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

RegioJet a STUDENT AGENCY prijmú 50 vodičov autobusov – v hľadaní sa zameriavajú na Slovensko.

815

RegioJet |MM| Prácu na Slovensku aj v Českej republike ponúkajú šoférom autobusov, ktorých pripravili o prácu Ficove vlaky zadarmo.

Spoločnosti RegioJet a STUDENT AGENCY pokračujú v expandovaní v autobusovej doprave. Pre ďalší rozvoj svojich liniek teraz aktívne oslovujú vodičov autobusov zo Slovenska, ktorým ponúkajú pracovné príležitosti nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike.

„Dokopy sme pripravení zamestnať až 50 vodičov autobusov pre naše linky na Slovensku a v Čechách,“hovorí Ivana KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy STUDENT AGENCY.

Kým STUDENT AGENCY rozširuje počet svojich medzinárodných spojov do Nemecka, RegioJet sa chystá vstúpiť na linku z Bratislavy do Viedne. Prudko rozrastajúce sa spoločnosti v uplynulom období zakúpili ďalších 16 autobusov v prevedení Fun&Relax. Ide o jedny z najmodernejších autobusov v strednej Európe. Spolu s nákupom autobusov prijímajú aj niekoľko desiatok uchádzačov o zamestnanie na pozíciu šoféra. Za týmto účelom oslovujú najmä vodičov autobusov, ktorých o prácu pripravili Ficove vlaky zadarmo a pre ktorých je toto šanca na návrat do pracovného procesu. Po zavedení cestovného zadarmo v štátnych rýchlikoch ZSSK, bola rada autobusových dopravcov na Slovensku prinútená zrušiť nerentabilné diaľkové spoje a prepustiť nadbytočných vodičov zo zamestnania.

Vozidlový park žltých dopravcov sa rozrástol o ďalších 16 moderných autobusov v prevedení Fun&Relax. STUDENT AGENCY sa nimi bude snažiť vykryť zvýšené požiadavky na prepravu v Českej republike, na Slovensku a napríklad aj v Nemecku. "Vidíme, že ekonomike sa darí - ľudia čím ďalej tým viac cestujú a využívajú naše služby. Očakávame, že tento rok žltými autobusmi STUDENT AGENCY prepravíme na území Českej a Slovenskej republiky rekordných 8 miliónov cestujúcich.", hovorí Ivana KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy STUDENT AGENCY.

Rozširovať sa ide aj slovenský RegioJet. Spoločnosť plánuje koncom leta spustiť prevádzku komerčnej autobusovej linky, ktorá bude spájať Bratislavu s letiskom Wien Schwechat a s centrom Viedne. Tá ešte pred samotným spustením prinútila konkurenčných dopravcov na linke znížiť ceny a zlepšiť služby. RegioJet je ale pripravený o prvenstvo na linke tvrdo bojovať. Konkurovať chce predovšetkým nízkymi cenami, kvalitnými službami, modernými autobusmi a atraktívnym intervalom.

"Pre všetky nové linky v súčasnosti hľadáme nových vodičov. Na voľné pozície prijímame aj uchádzačov zo Slovenska, kde viacero autobusových liniek končí po tom, ako im veľkú časť cestujúcich prebrali Ficove vlaky zadarmo. Počet cestujúcich v  diaľkovej autobusovej doprave na Slovensku klesol v niektorých prípadoch až o 20%. Je len otázkou času, kedy budú musieť viacerí autobusoví dopravcovia ukončiť svoju činnosť. Prednostne sa teda budeme snažiť prijať práve ľudí, ktorí nie vlastnou vinou prišli o prácu. Záujemci o prácu v našej spoločnosti sa môžu hlásiť ihneď – a to e-mailom na adrese zamestnanie@regiojet.sk.", hovorí Radim JANČURA, majiteľ holdingu STUDENT AGENCY, pod ktorý spadá aj RegioJet.

Autobusový dopravca STUDENT AGENCY prevádzkuje linky do celej Európy za mimoriadne výhodné ceny. Vo svojom vozidlovom parku má aktuálne 173 moderných autobusov. Väčšina z nich je už v špičkovom prevedení Fun&Relax. Pod značkou RegioJet pod ktorou vystupuje na Slovensku prevádzkuje aj autobusovú linku Banská Bystrica - Nitra - Bratislava. Okrem toho prevádzkuje RegioJet aj komerčné vlakové linky InterCity z Bratislavy do Košíc a  EuroCity z Košíc do Prahy. Dopravu zabezpečuje aj na štátom dotovanej linke Bratislava - Dunajská Streda - Komárno.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign