Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

RegioJet dnes spustí predaj lístkov na nové spoje z Bratislavy do Brna a Prahy. Premávať budú 2x denne, lístky budú stáť od € 14,07

815

RegioJet |MM| Spoločne so svojimi autobusmi a vlakmi bude RegioJet spájať Bratislavu, Brno a Prahu až 11x denne v každom smere

Najväčší súkromný železničný dopravca v strednej Európe RegioJet plánuje spustiť budúci mesiac, 11. decembra 2016 prevádzku vlakov na novej železničnej linke Bratislava - Kúty - Břeclav - Brno - Pardubice – Praha. Cena lístkov bude v RegioJete začínať na € 14,07 a to v každom spoji počas týždňa. Zahŕňať v sebe bude aj palubný servis ako kávu a ďalšie nápoje zadarmo. Cestovné lístky sú pritom už v predaji, cestujúci si ich môžu kúpiť na webových stránkach dopravcu www.regiojet.sk, cez mobilnú aplikáciu, či na každej pobočke RegioJetu a STUDENT AGENCY, alebo v sieti províznych predajcov.

 

Príchod do Prahy už pred 10. hodinou ráno

Žlté vlakové expresy by mali premávať z Bratislavy skoro ráno a poobede. Prvý spoj by mal vychádzať z hlavnej stanice každý deň o 05:45. Do Brna by potom prišiel o 07:05, do Pardubíc o 08:46 a do Prahy o 09:42. Jazdná doba by bola 3 hodiny a 57 minút. Vlak by mal okrem toho zastavovať aj v Kútoch, Břeclavi, Českej Třebovej a v Ústí nad Orlicí.

 

"Pri zavádzaní tohto spoja sme brali do úvahy aj požiadavky obchodných cestujúcich. Našimi vlakmi ich tam dostaneme už pred 10. hodinou ráno, a tak im zostane dostatok času na vybavovanie. O tento ranný spoj taktiež očakávame vysoký záujem zo strany turistov smerujúcich do českej metropoly" hovorí Radim JANČURA.

 

Druhý vlak by mal vychádzať z Bratislavy o 15:10. Do Brna by prišiel o 17:09, do Pardubíc o 18:46 a do Prahy o 19:42. Zastavovať by mal aj v Kútoch a Břeclavi.

 

V opačnom smere z Prahy do Bratislavy sa potom jedná o ranný spoj o 07:15. Cez Pardubice by mal prechádzať o 08:18, cez Brno o 09:53 a do Bratislavy by prišiel o 11:12. Druhý spoj by mal z Prahy vychádzať o 15:19, o 16:13 z Pardubíc, o 17:53 z Brna a do Bratislavy by prišiel večer o 19:12.

 

Okrem spojov medzi Bratislavou a Prahou plánuje spustiť RegioJet aj vlakovú linku z Prahy cez Brno a Břeclav na Hodonísko a do Starého Města pri Uherskom Hradišti. Podľa plánov by mala premávať 1x denne v každom smere.

 

 

Ceny medzi Bratislavou a Prahou už od € 14,07

 

Pri nákupe lístka cez osobné zákaznícke konto - Kreditový lístok – bude stáť cestovný lístok medzi Bratislava a Prahou v triede STANDARD, ktorá zahŕňa aj cestovanie vozňom Astra alebo Detským kupé iba € 14,07. Lístky na trati medzi Bratislavou a Brnom sú v predaji za ceny už od € 6,25. Cestujúci s Kreditovým lístkom majú navyše možnosť bezplatne stornovať lístok až 15 min. do odchodu vlaku. Kreditový lístok sa dá jednoducho a bezplatne zaregistrovať na webových stránkach dopravcu www.regiojet.sk.

 

Pri ostatných platbách potom bude cena lístka v triede STANDARD € 14,25. V prvej triede RELAX s masívnymi koženými kreslami € 17,82 a v prémiovej BUSINESS triede € 21,39.

 

Medzi Bratislavou, Brnom a Prahou až 11x denne v každom smere

 

Okrem 2 párov vlakov bude medzi Bratislavou, Brnom a Prahou premávať naďalej aj 9 autobusových spojov RegioJet v oboch smeroch. Autobusmi a vlakmi by tak mal žltý dopravca spájať Bratislavu, Brno a Prahu dokopy až 11x denne v každom smere.

 

Novinkou bude aj spojenie s bratislavskou mestskou časťou Nové mesto. Ranný spoj do Prahy a poobedný spoj späť na Slovensko by totiž mal v Bratislave okrem hlavnej stanice obsluhovať aj železničnú stanicu Bratislava Nové Mesto, ktorá je situovaná vo východnej časti mesta a je vhodne napojená na mestskú hromadnú dopravou smerom do Ružinova, na Vajnorskú a Račiansku ulicu.

 

RegioJet prinesie na linku medzi Bratislavou a Prahou nové služby

Na linku medzi Bratislavou a Prahou prinesie RegioJet celkom nové služby, ktoré už cestujúci poznajú z jeho ostatných liniek. Od stevardiek a stevardov si budú môcť zadarmo objednať taliansku kávu Illy v neobmedzenom množstve a ďalšie nápoje, rovnako cestujúcim rozdajú fľašku vody a noviny. Samozrejmosťou bude miestenka v cene lístka a pripojenie na internet, ktoré používa až 5x výkonnejšiu technológiu, využívajúcu približne 20 dátových kariet, ktorá kombinuje príjem signálu od niekoľkých operátorov súčasne, vďaka čomu je zabezpečené pripojenie v najvyššej kvalite a stabilite.

 

Rovnako na túto trasu nasadí aj vozne Astra, ktoré majú v opierkach sedadiel zabudované tablety a cestujúcim ponúkajú možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, hrania hier či surfovania po internete. K obrazovkám si môžu cestujúci pripojiť slúchadlá, ktoré si zadarmo požičajú u stevardky. Vo vlakoch bude radený aj vozeň s priestrannou detskou herňou pre deti do 6 rokov s množstvom hračiek a malým kinom, kde sa premietajú obľúbené detské rozprávky ako napr. Krtko.

 

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: RegioJet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign