Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ružinov revitalizuje jazero „Rohlík“

817

V pondelok 2. októbra začala mestská časť Ružinov s revitalizačnými prácami na Ružinovskom jazere, známom aj ako Rohlík. Ide o jeho skrášlenie a zároveň aj zachovanie jeho divokej krásy. „Teší ma, že sa nám podarilo s vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava, ktorá je správcom pozemku okolo jazera, nájsť spoločnú reč. Vďaka našim rokovaniam, ktoré sme viedli s podporou župy, sme tak mohli začať s úpravami jazera. Chceme z neho vytvoriť oddychovú zónu pre obyvateľov, ale zároveň aj pre rybárov, ktorí sa o vodnú plochu jazera roky starajú a neodmysliteľne k nemu,“objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.  Ružinov do revitalizácie jazera investuje v tomto roku približne 30 000 eur zo svojho rozpočtu. V priebehu najbližších dní samospráva urobí mlatový chodník pri jazere, upraví svah pláže na jeho východnej strane a zatrávni ju, pokosí ruderálny porast na svahu, osadí 7 lavičiek a 3 smetné koše. „Na základe požiadavky rybárov dočistíme aj vodnú hladinu a zbavíme ju odpadu,“dodal starosta Dušan Pekár. Ružinov má na tieto práce vyčlenených 30 000 eur v svojom rozpočte. Ružinov chcel zrevitalizovať jazero „Rohlík“ už v roku 2013, nedostal k tomu ale súhlas vtedajšieho vedenia nemocnice z dôvodu nevysporiadaných  vlastníckych vzťahov. „Neprináleží mi hodnotiť predchádzajúce vedenie. Môžem ale povedať, že všetky takéto aktivity budú z našej strany podporené. Budeme im otvorení, ak bude aj z druhej strany konštruktívny prístup, tak ako teraz, radi urobíme niečo pre obyvateľov Ružinova a našich pacientov,“ uviedol generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Juraj Kovács.  Ružinov tak má s nemocnicou uzatvorenú zmluvu o krátkodobom nájme, aby mohla samospráva jazero zrevitalizovať. Téma revitalizácie jazera „Rohlík“  opäť ožila v máji tohto roka, kedy starosta mestskej časti a miestni poslanci diskutovali s Ružinovčanmi v Dome kultúry Ružinov. Práve tam predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo prisľúbil pomoc župy pri rokovaniach s nemocnicou a Ministerstvom zdravotníctva SR, kvôli terénnym úpravám pri Ružinovskom jazere. „Problém „Rohlíka“ sa nedal dlhšie vyriešiť a vždy to bola debata medziistou byrokraciou na ministerstve zdravotníctva a samosprávou. Nie je možné, keď je verejný záujem jasný, revitalizácia jazera Rohlík samosprávou, aby tomu prekážala byrokracia. Vedenie ružinovského úradu intervenovalo na ministerstve zdravotníctva, debatovali sme o tom, za akých podmienok by samospráva mohla revitalizovať jazero a výsledok sa dostavil. Je to ukážkový postup, ako by mala fungovať  vertikálna línia, kde župa zohráva rolu akéhosi integrátora,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign