Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Silvestrovať sa bude tento rok na Hviezdoslavovom námestí

817

Ani tento rok hlavné mesto nezaháľalo, čo sa týka príprav na tohtoročný Silvester, aby všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta priniesol veľa radosti a potešenia. Veľkou zmenou oproti minulému roku je, že centrálnou zónou silvestrovských osláv bude Hviezdoslavovo námestie v Starom Meste, ktoré s mestom spoločne spolupracovalo na tohtoročnom silvestrovskom programe. O dramaturgiu a réžiu programu sa postaralo OZ Hlava 98.
„Rozhodli sme sa vyskúšať nový koncept ako doposiaľ a sústrediť zábavu na jedno miesto. Voľba padla na Hviezdoslavovo námestie v mestskej časti Staré Mesto, s ktorým sme tiež spolupracovali na prípravách tohtoročného Silvestra. Odtiaľ je to už len čoby na skok k Dunaju, odkiaľ odpálime veľkolepý ohňostroj vo forme audio-vizuálnej show, ktorá sa, verím, stretne s veľkým ohlasom u všetkých, ktorí sa rozhodnú privítať Nový rok v meste,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude podľa neho aj ďalšia z noviniek tohtoročného Silvestra, a to nadrozmerná svetelná časomiera na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné sekundy starého roka, kým bude z lode na Dunaji odpálený ohňostroj za hudobného sprievodu Straussovho známeho valčíka „Na krásnom modrom Dunaji“. „Tentokrát sme sa viac sústredili na využitie nových technológií, aby sme starý rok odprevadili, ako sa patrí a nový rok privítali modernejšie a s väčšou parádou a venovali Bratislavčanom jedinečný zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda. Verím, že sa nám to podarilo a do centra Bratislavy sa prídu počas silvestrovskej noci zabaviť desaťtisíce ľudí,“ zdôraznil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto pri tej príležitosti uviedol: “Tohtoročný Silvester v centre mesta bude svojím spôsobom prelomový. Podarilo sa nám skĺbiť tradičnú zábavu na špičkovej úrovni v podobe koncertu Cigánskych diablov, ktorú Bratislavčania už poznajú, s moderným interaktívnym štýlom zábavy v podobe digitálneho ohňostroja. Veľmi sa na tento deň teším.“ Bratislavčania, ale aj návštevníci z blízkeho či ďalekého okolia sa môžu prísť do centra mesta zabávať už od 18:00 h. Na hlavnom pódiu na Hviezdoslavovom nám. sa bude o hudobnú zábavu starať DJ spolu s moderátorom, kým od 22:00 h budú návštevníkov na diskotéke pod holým nebom svojimi temperamentnými rytmami do polnoci rozohrievať fenomenálni hudobníci kapely Cigánski diabli. Open-air diskotéka na námestí potrvá až do skorých ranných hodín. O bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci sa budú starať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby, hasičmi a zdravotníkmi. Zároveň mesto upozorňuje, že podľa najnovšieho VZN o pyrotechnike je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky. Na 6 kontrolovaných vstupoch na Hviezdoslavovo námestie budú príslušníci policajných zložiek dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod).

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať:
1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)
2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.
3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice
4. Jesenského ulica (vedľa SND)
5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)
6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

Pri vzniku výnimočnej situácie ako strata dieťaťa/osoby, príp. vecí, je potrebné jeho stratu nahlásiť moderátorovi, ktorý to vyhlási na pódiu. Dovtedy bude o stratené deti, osoby a veci postarané v Primaciálnom paláci. Súčasne mesto vyzýva všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostňovali prostriedky hromadného charakteru pred individuálnou automobilovou dopravou vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré tento charakter akcie vyžaduje a vyhli sa tak nechceným komplikáciám v dôsledku dopravných obmedzení. Pre automobilovú dopravu bude uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra od 23:00 a premávka opäť obnovená po 02:30 h. MHD bude posilnená a premávať v špeciálnom režime. Informácie o premávke spojov budú uverejnené na stránke DPB aj webovej stránke Bratislavy. Čistota v meste bude počas silvestrovskej noci zabezpečovaná priebežne. Ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho
čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané celé centrum mesta.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign