Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Sladká brigáda

817

Stalo sa už tradíciou, že pri príležitosti oslobodenia Bratislavy Sovietskou armádou 4.4.1945 a o deň neskôr 5.4.1945 oslobodenia Petržalky, kde prebiehali ústupové boje s nemeckou fašistickou armádou Magistrát hl. mesta SR Bratislavy v tento deň otvoril pre verejnosť vojenský cintorín z 1. sv. vojny a Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ sprístupnilo pre verejnosť vojenské múzeum v bunkri BS – 8 Hřbitov na Kopčianskej ulici v Petržalke. Za tie dlhé roky široké okolie obohatila sama príroda a vytvorila pomerne hustý agátový lesík premiešaný topoľmi, javormi, čerešňami, ale aj inou vysokou a nízkou zeleňou. Neoddeliteľnou súčasťou otvorenia vojenského areálu je aj následné jarné upratovanie.  Bolo tomu tak aj tento rok a to 7. apríla. Počasie bolo trochu smutné, ale aj tak prišlo 15 brigádnikov malých aj veľkých. V skupine nechýbali, ani členovia Petržalských skautov. Jarné upratovanie – vyhrabanie trávnatej časti, vyzametanie chodníka, hrabanie a vynášanie napadaných listov, zbieranie konárov. Po skončení upratovacích prác odpad odviezli na jednu kopu. Za prácu v areáli múzea boli všetci účastníci odmenený dlhou a zaujímavou exkurziou  o dejinách československej a slovenskej armády a taktiež sa mali možnosť odfotografovať s historickými artefaktami. Brigádu v areáli múzea zorganizovala Petržalčanka pani Daniela   Brunclíková a nielen to, ale aj  cyklovýlet do čokoládovne v Kittsee, ktorý absolvovali hneď ráno pred brigádou. Ďakujeme aj touto cestou našej Petržalčanke pani Daniele Brunclíkovej,  ktorá zorganizovala toto prospešné podujatie.


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign