Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Slovensko spúšťa pohotovostný systém na pomoc deťom v ohrození života

MVSR |MM|  Pohotovostný systém AMBER Alert Slovensko – Dieťa v ohrození života realizuje Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru - odborom pátrania. Systém sa používa v prípadoch, ak má polícia informácie o únose dieťaťa (nevzťahuje sa na tzv. rodičovské únosy), alebo ak sa dieťa stalo obeťou trestného činu, pričom je bezprostredne ohrozené na živote alebo zdraví.

AMBER Alert Slovensko je odpoveďou na potrebu rýchlej reakcie v prípadoch únosu dieťaťa. Mal by zapojiť verejnosť, ale nemal by vyzývať verejnosť, aby zasahovala, ale len pomáhala pri hľadaní, a to rýchlym poskytovaním informácií kompetentným orgánom. Cieľom je okamžité informovanie verejnosti o zmiznutí dieťaťa do niekoľkých minút od okamihu, keď polícia považuje použitie tohto systému na nevyhnutné.

Na slávnostnom spustení pátracieho systému na Slovensku sa 31. marca 2015 zúčastnil aj Jozef Halcin, riaditeľ odboru prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR.„Naša krajina sa stane súčasťou európskeho pohotovostného systému pre nezvestné deti a dúfam, že pomôže zachrániť čo najviac detských životov. Čím viac ľudí sa zapojí, tým bude systém úspešnejší,“ povedal na tlačovej konferencii Jozef Halcin. Do systému budú zapojené médiá, partneri z oblasti verejnej dopravy, poskytovatelia internetových služieb, mobilní operátori, prevádzkovatelia LED tabúľ, taxi služieb, štátne a súkromné organizácie. Tiež sa môžu zapojiť aj občania formou zaregistrovania sa na stránke www.amberalert.sk.

Vytvorenie pohotovostného systému podporuje aj Európska komisia, ktorej zámerom je zaviesť pohotovostné systémy vo všetkých členských štátoch EÚ. Zatiaľ z 28 funguje iba v 12 štátoch.

Administrátorom AMBER Alert Slovensko je pre celé územie Slovenska odbor pátrania PPZ v Bratislave.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign