Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Staropetržalčania sa opäť po roku stretli

Miroslav KošírerDátum06. 07. 2015 17:36:29TémaVoľný čas
817

V sobotu 27.6.2015 sa po roku opäť stretli Staropetržalčania v reštaurácii Rančík na Starohájskej ulici. Už štvrté stretnutie rodených Petržalčanov organizuje z vlastnej iniciatívy pani Erika Wohlmuthová Tkáčiková spolu s niekoľkými nadšencami. S myšlienkou organizovať stretnutia Staropetržalčanov prišli pred štyrmi rokmi jej starí obyvatelia. Niektorých zo spoluorganizátorov sme pozvali na kus reči, pána Pavla Kara, riaditeľa firmy Korveta spol. s r.o. Bratislava - Petržalka, pána Rudolfa Gemeinera a pána Milana Dunkla, aby sme ich vyspovedali, čo ich viedlo k usporiadaniu stretnutí Staropetržalčanov a aké majú skúsenosti z uplynulých rokov. Podľa pána Gemeinera je možnosť stretnúť sa s bývalými spolužiakmi, kamarátmi a susedmi je výnimočnou príležitosťou na oživenie spomienok z mladosti. Veď koľko je možností stretnúť po 30 rokoch svojho suseda, ktorý sa odsťahoval napríklad do Kanady? Áno. Keď sa Petržalka začala meniť a rodinné domy ustúpili nových panelákom rodiny sa roztratili, mnohí sa presťahovali do inej časti Bratislavy, ale stále ostali Petržalčanmi. A práve tieto stretnutia dokážu dať ľudí dokopy a oživiť starú Petržalku. Počas minulých ročníkov sa presvedčili, že účasť je hojná, ľudia sa dobre bavia, spomínajú na staré dobré časy. Tento rok sa na prvom stretnutí zišlo približne 350 ľudí, ktorým do tanca hrala skupina Tandem a každý z návštevníkov si so sebou odnášal domov dobrý pocit, spomienky na stretnutie s ľuďmi, ktorých pár desiatok rokov nevidel. Ďalšie stretnutie je plánované ešte tento rok koncom septembra pod názvom Stretnutie Staropetržalčanov pri husacine, prezradil nám Rudolf Pelikán, riaditeľ spoločnosti Straubyt spol. s r.o. Petržalka. Organizátori, veria, že sa zídu ľudia ešte vo väčšom počte. Nuž pozoruhodných kultúrnych podujatí z podnetu samotných obyvateľov Petržalky v posledných rokoch vzniklo viacero, napríklad pred niekoľkými dňami sa konal už 3. ročník jázd na historických automobiloch, či historických motocykloch cez Petržalku, Strihanie železnej opony na hranici a ďalšie iné podujatia. Iste by stálo za zváženie zo strany samosprávy a poslancov bližšie byť nápomocný a viac spolupracovať s usporiadateľmi kultúrnych podujatí občianskeho charakteru, pretože príslovie hovorí jasne „Zídeš z očí, zídeš z mysli“. Voľby klopú na dvere.

Text: Alexandra Juríčeková


Fotogaléria k článku:

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

817
Autor: Miroslav Košírer
817
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign