Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Stretnutie Iniciatívy slovenských učiteľov /ISU/ s ministrom školstva 2. mája 2016

ISU |MM|  Dňa 2. mája sa zástupcovia ISU stretli na pôde ministerstva školstva s pánom ministrom Petrom Plavčanom. Zástupcovia ISU, ktorí stretnutie iniciovali, objasnili na stretnutí svoj postoj k schválenému Programovému vyhláseniu vlády 2016-2020.

ISU ocenila prizvanie k pripomienkovaniu návrhu PVV, zároveň však vyjadrila roztrpčenie, že jej pripomienky neboli do PVV zahrnuté. ISU označila PVV za málo ambiciózny dokument.

 

ISU p. ministra oboznámila so svojím stanoviskom, že nedostatočné riešenie otázky financovania školstva a platov pedagógov zbytočne traumatizuje školské prostredie. Uspokojivé vyriešenie tejto otázky  považuje ISU za kľúčový predpoklad na obnovenie dôvery pedagógov v štátne orgány a ministerstvo, ako aj odbornej a vecnej diskusie o potrebných reformách a nerušeného priebehu výchovno-vzdelávacieho procesu.

ISU požiadala ministra o oficiálne a detailné stanovisko ministerstva, resp. vlády, aké argumenty zazneli proti zahrnutiu jej požiadaviek do PVV. Minister zástupcom ISU poskytnutie oficiálneho stanoviska prisľúbil.

 

ISU ďalej p. ministrovi tlmočila, že je pripravená zúčastniť sa na zásadných rokovaniach o financovaní školstva a platoch pedagógov a pripomenula, že samotný OZPŠaV nemá dosah na všetkých pedagógov a nie je dostatočnou zárukou pre sociálny zmier.

 

zdroj: www.isu.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign